Дневникът на Silvy Джоунс

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Silvy Джоунс

Мнениеот silvy_ba » Сря Апр 09, 2014 8:58 pm

Ето,че измина първата седмица от моето зонуване. Споделям с вас позитивите и прилюченията на трудното начало почти всеки ден. Иска ми се да споделя също и тревогата,която имам. Започнах с 9 блока преди седмица,след 2-3 дни реших,че не са ми достатъчни и ги увеличих на 10....Но все още се усещам гладна, или по скоро не знам дали е точно глад,но ми се хапва...Хапва ми се и то честичко :( Може да се дължи на постоянното ровене из рецептите в търсене на подходяща за предстоящето меню,може би правя нещо погрешно в мерките...или и аз не знам какво. Не ми се вярва и 10 блока да са ми малко,но си огладнявам преди обяд и преди вечеря..... А днес след първата ми проба солен кекс,който ми стана страхотничък ми се ядеше още та ми се ревеше....можех да омотам цялата тавичка :doNotKnow: Вероятно е да преувеличавам и да бързам много,но толкова ми се иска и аз да започна да усещам тази лекота и енергия,за която всички говорят!!!
Ееееех! Зона,Зона....кога ще ми оширочее панталона!!! :laugh4:
Прекрасни мигове скъпи Зонуващи!!! :hooo:
-Как говориш след като нямаш мозък?-Попита Дороти.
-Не знам-каза Плашилото-но тези,които нямат мозък,много обичат да говорят.
Магьосникът от Оз
Аватар
silvy_ba
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 8:56 pm
Пафос,Cyprus

Re: Дневникът на Silvy Джоунс

Зоната
 

Re: Дневникът на Silvy Джоунс

Мнениеот Стеф » Чет Апр 10, 2014 9:34 am

Спокойно, не само ще започне за ти пада панталона, ами и ще трябва да купуваш нови - с един номер по-малки :yess:
И енергията и лекотата ще дойдат. Но щом си гладна, увеличавай блоковете според мен - не трябва да чувстваш глад.
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Silvy Джоунс

Мнениеот Karrita » Чет Апр 10, 2014 12:05 pm

Силви, увеличавай блоковете и следи за резултатите и пиши тука. Имай търпение де, ти за една седмица искаш чудеса да станат...всичко с времето си :) ;)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Silvy Джоунс

Мнениеот silvy_ba » Чет Апр 10, 2014 6:37 pm

Karrita написа:Силви, увеличавай блоковете и следи за резултатите и пиши тука. Имай търпение де, ти за една седмица искаш чудеса да станат...всичко с времето си :) ;)


Днес пробвам отново с 10-те блока само че 2-3-2-2-1, да видя как е. За сега съм си ок само малко след следобедната закуска от кисело мляко с ягодки нещо ми се каламбачи стомахчето :doNotKnow:
Ще изкарам 2-3 дни по тази схема и ще съобщя за резултати ;) Зареждам се с търпение и оптимизъм :hug:
-Как говориш след като нямаш мозък?-Попита Дороти.
-Не знам-каза Плашилото-но тези,които нямат мозък,много обичат да говорят.
Магьосникът от Оз
Аватар
silvy_ba
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 8:56 pm
Пафос,Cyprus

Re: Дневникът на Silvy Джоунс

Мнениеот Karrita » Чет Апр 10, 2014 6:56 pm

Май трябва и да внимаваш в избора на храна. Ако е само мляко примерно нормално да огладняваш бързо, но ако хапнеш месце, овес, извара е друго нещо... :) . Аз примерно млякото го ям само за късния блок или го комбинирам с нещо друго ако се наложи да го ям през деня, но моите блокове варират между 11-12-13 ;)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Silvy Джоунс

Мнениеот Gazilot » Чет Апр 10, 2014 7:20 pm

Karrita написа:... моите блокове варират между 11-12-13 ;)


Прасе с прасетата :lol:
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Silvy Джоунс

Мнениеот silvy_ba » Чет Апр 10, 2014 8:09 pm

:lol: Ахххх Gazilot..... И на мен ми се опрасва така,какво толкова :yess:

Кари,да си призная имаш право...80% протеините са ми от млечни :hm:
Много не съм по месото пусто,но ще се наложи....че с тоя глад не мога да изляза на глава.
Днес виж как си бях добре като цял ден си похапвах от соленото прекрасно кексче...Утре си забърквам ново :laugh:
-Как говориш след като нямаш мозък?-Попита Дороти.
-Не знам-каза Плашилото-но тези,които нямат мозък,много обичат да говорят.
Магьосникът от Оз
Аватар
silvy_ba
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 8:56 pm
Пафос,Cyprus

Re: Дневникът на Silvy Джоунс

Мнениеот HippoDel » Чет Апр 10, 2014 9:50 pm

silvy_ba написа: Hippo преди малко привърших прекрасния солен кекс за вечеря :smdance: Не ми се вярваше,че ще ми се получи от първия път,но беше божествено вкусен :love:

Нали? Аз си го правя всяка седмица, с малки изкючения, много ми е вкусен. :bigsm4:
И сега си имам в хладилника, във вид на мъфинчета. :forkknife:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Silvy Джоунс

Мнениеот HippoDel » Чет Апр 10, 2014 9:59 pm

silvy_ba написа:Кари,да си призная имаш право...80% протеините са ми от млечни :hm:

Проблемът с млечните протеини е, че в млечните храни никога не е ясно колко въглехидрати има. И аз, когато ям само млечни за протеини, огладнявам по-бързо. Затова по съвет на Пипи, когато ям само млечни протеини ям с един блок повече, ако яденето ми е 3 блока. Ако е междинна закуска от 1 блок, ям с до 0,5ПБ повече, за да се балансира по-точно.
Другият вариант е да се намалят малко въглехидратите, но това го практикувам по-рядко, за да не се минавам. ;)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Silvy Джоунс

Мнениеот silvy_ba » Чет Апр 10, 2014 10:25 pm

Ахааамммм!! Да тичам значи Hippo да си добавя още йогуртче в късната...... :laugh:
А кексчето е просто превъзходно...много ми се храви този овес ;) Замислила съм да се заимам с една хлебопекарничка и да се пробвам с овесено хлебче..за целта ще имам нужда от помощ от всички вас.Хайде дружно да съставим рецепта!!! :yess: ЖЕЛАЕЩИ? :angel:
-Как говориш след като нямаш мозък?-Попита Дороти.
-Не знам-каза Плашилото-но тези,които нямат мозък,много обичат да говорят.
Магьосникът от Оз
Аватар
silvy_ba
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 8:56 pm
Пафос,Cyprus

Re: Дневникът на Silvy Джоунс

Мнениеот HippoDel » Пет Апр 11, 2014 9:36 am

silvy_ba написа:Ахааамммм!! Да тичам значи Hippo да си добавя още йогуртче в късната...... :laugh:

Специално йогурта или киселото мляко, са смесени продукти и там ние, така или иначе броим въглехидратите. Но при изварата, котииджа, различните сирена, там ги ядем, като протеини, без да отчитаме съдържанието на въглехидрати, а понякога то не е никак малко и не е за пренебрегване. За тези продукти става въпрос. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Silvy Джоунс

Мнениеот silvy_ba » Пет Апр 11, 2014 10:48 am

Hippo написа:
silvy_ba написа:Ахааамммм!! Да тичам значи Hippo да си добавя още йогуртче в късната...... :laugh:

Специално йогурта или киселото мляко, са смесени продукти и там ние, така или иначе броим въглехидратите. Но при изварата, котииджа, различните сирена, там ги ядем, като протеини, без да отчитаме съдържанието на въглехидрати, а понякога то не е никак малко и не е за пренебрегване. За тези продукти става въпрос. :)


Аз тук си купувам йогурт 2% с голямо съдържание на белтъчини 9,9гр и намалено на въглехидрати 3,8гр за 100гр. и винаги си допълвам блока с 0,7 ВБ
Така ако за 140гр. йогурт броим 2ПБ+0.6ВБ си допълвам още 140гр.ябълка да кажем и ми стават 2БВБ
не допълвам мазнина защото е 2% йогурта. Хипо мислиш ли,че съм ок с това? :think2:
-Как говориш след като нямаш мозък?-Попита Дороти.
-Не знам-каза Плашилото-но тези,които нямат мозък,много обичат да говорят.
Магьосникът от Оз
Аватар
silvy_ba
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 8:56 pm
Пафос,Cyprus

Re: Дневникът на Silvy Джоунс

Мнениеот HippoDel » Пет Апр 11, 2014 10:28 pm

silvy_ba написа:
Аз тук си купувам йогурт 2% с голямо съдържание на белтъчини 9,9гр и намалено на въглехидрати 3,8гр за 100гр. и винаги си допълвам блока с 0,7 ВБ
Така ако за 140гр. йогурт броим 2ПБ+0.6ВБ си допълвам още 140гр.ябълка да кажем и ми стават 2БВБ
не допълвам мазнина защото е 2% йогурта. Хипо мислиш ли,че съм ок с това? :think2:

Да, така го балансираш идеално! :yess:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Silvy Джоунс

Мнениеот silvy_ba » Съб Апр 12, 2014 10:49 am

Ох, Хипо Хипооооо! Балансирам го,но не ми се получава с гладното и това си е :bigsm12: Като закуся в 9 с това/ставам късничко аз :laugh: / и в 11 вече съм озверяла :th: Когато си хапнах соленото кексче на закуска мисля,че бях доста по добре...но нали пък не може овес всеки ден :doNotKnow: Утре мисля да си спретна един дюнер увит в марулено листо :laugh4: да видим какво ще излезе :hug:
-Как говориш след като нямаш мозък?-Попита Дороти.
-Не знам-каза Плашилото-но тези,които нямат мозък,много обичат да говорят.
Магьосникът от Оз
Аватар
silvy_ba
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 8:56 pm
Пафос,Cyprus

Re: Дневникът на Silvy Джоунс

Мнениеот HippoDel » Съб Апр 12, 2014 11:58 am

И при мен с млечните протеини е така, огладнявам по-бързо. Друго нещо си е месцето. ;)
Просто този вариант, който ядеш, не е подходящ за закуска -- най-важното ядене за деня, по-скоро е подходящ за междинна закуска. Сутрин хапвай нещо по-хранително, този йогурт само ти промива червата, а и ябълката също. :laugh4:
Ако не пиеш повече от 5г омега 3 на ден, може всеки ден да си хапваш овес, още повече, че твоята закуска е само 2 блока. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Silvy Джоунс

Мнениеот silvy_ba » Съб Апр 12, 2014 12:22 pm

Hippo написа:Ако не пиеш повече от 5г омега 3 на ден, може всеки ден да си хапваш овес, още повече, че твоята закуска е само 2 блока. :)

Ами супер....Благодаря Хипо! Както винаги отзивчива!!! :bigsm22:
-Как говориш след като нямаш мозък?-Попита Дороти.
-Не знам-каза Плашилото-но тези,които нямат мозък,много обичат да говорят.
Магьосникът от Оз
Аватар
silvy_ba
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 8:56 pm
Пафос,Cyprus

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron