Дневникът на Татяна

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на Татяна

Мнениеот Tatyana » Нед Мар 16, 2014 2:47 am

Хайде и аз да спретна един тефтер най-после по препоръка на Хипо :) . Изчаках да мине поне месец по друга препоръка (вече не си спомням къде я четох, но наистина ми дойде много информацията, която е изписана за повече от година) и вече се убедих, че това е моя начин на хранене. Както писах скоро на друго място ми става малко тъжно, като виждам, че няколко дневничета са започнати с голям ентусиазъм, а сега събират прах… :( Затова изчаквах да се убедя самата аз, че няма да съм само за месец-два тук и се надявам, че моето тефтерче няма да е от тях.
Първо прочетох темите в сайта, после се нахъсвах няколко дни от дневниците и просто един ден скочих в дълбокото. Без претенцията да ми е ясно всичко, но реших, че ще се уча в движение, защото ако чакам всичко да ми се изясни, никога няма да започна. А и аз се уча бързо, ако реша, че го искам. После изчетох темите с въпросите на начинаещите и картинката взе да ми се изяснява.
Преди 3-4 години прочетох първата книжка на Бари, но честно казано ми се видя малко сложно и я оставих в графата „да прочета още веднъж”. После имах среща с моя приятелка (с която от 2 години само говорим по телефона и пишем в нета) и я отминах в метрото, защото не я познах. Както споменах в дневника на Жорето, в момента тя изглежда като 50-килограмова манекенка, а аз я познавах като 80-килограмова много красива, но пищна дама. Това ме накара да прочета книгата още веднъж, но пак си останах само с четенето и мисленето :hm: . Междувременно и аз видях Руслан Мъйнов по телевизията (която обикновено е звуков фон у дома) и добре, че е специфичния му глас, та се загледах в предаването да се убедя, че е той. Имах удоволствието да се запозная с него преди няколко години, когато още беше в „тежката артилерия” и сега все едно видях друг човек. Между другото и тогава си беше „народен човек”, без да се е заразил от „болестта на известните” – дано да си остане и занапред същия сладур. Та така допреди месец и половина-два, когато „случайно” попаднах на този сайт. Но, както знаем случайни неща в този свят няма. И след седмица четене вече и аз бях в отбора.
Резултати за месец: чувствам се прекрасно откакто спазвам режима и от втората седмица направо преливам от енергия :smdance: (може и да има малко автовнушение), пия вода непрекъснато, защото просто вече ми се пие и естествено има макар и малка разлика в килограмите – за мен не е малка, защото кантара отказваше да ми покаже друго от доста време, освен първа цифра 6, а сега много се радвам на 5-цата.
Малко ме притеснява все още ставането до тоалетна през нощта, но вече свиквам и с това. Дори като се върна оттам пак пия вода, защото ми се пие. От два дни взимам и гоговото рибено масло (специални благодарности и на него за препоръките за пазаруване и многобройните въпроси, с които го заливам и има търпението да ми отговаря :bouquet: ) и вече свикнах всичко да минава през везната.
Хайде да спирам, че май се улях с писането като за първи пост в тефтерчето, но каквото друго се сетя ще споделям след това. Благодаря на прочелите ме, а на само надничащите :sneaky1: във форума ще кажа – скачайте смело, защото това наистина е най-доброто, което е измислено досега.
И огромни благодарности на Пипи за труда и сайта, както и на всички по-опитни, които карат новодошлите да се чувстват като у дома си :hooo: .
По-здрави на всички в приключението „Зона” (ама как мистично звучи…)
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Дневникът на Татяна

Зоната
 

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот HippoDel » Нед Мар 16, 2014 11:49 am

Татяна,
Честито ти дневниче! :bouquet: Да го пълниш само с хубави новини и минусчета в килограмите, ти пожелавам. :)
:hippo: :moreflow: Поздравявам те с един Хипо-танц! :laugh1:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tatyana » Нед Мар 16, 2014 2:37 pm

HippoDel написа: :hippo: :moreflow: Поздравявам те с един Хипо-танц! :laugh1:

Хипо, мерси за пожеланията :hug: и най-вече за страхотния Хипо-танц. Много ме развесели с него :glaugh: .
Днес ще поработя, че малко поизостана работата, но тези дни ще споделя и какво хапвам обикновено, за да поправяте, ако нещо не съм догледала някъде. Аз и сама си открих вече няколко грешки, но друго си е да гледат повече очи :) .
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот tanita68 » Нед Мар 16, 2014 3:29 pm

И от мен честито дневниче, адашке! Дано само хубави резултати да споделяш тук! :moreflow:
:redflow: :rose-3: :rose-2:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Стеф » Нед Мар 16, 2014 6:03 pm

Хайде и от мен добре дошла и не оставяй дневничето да прашаса :bouquet: :Boquett:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот vanja » Пон Мар 17, 2014 3:00 pm

Татянче :) , и от мен честито дневниче и ти пожелавам да си го пълниш само с добри резултати, които сигурна съм няма да закъснеят. И аз като теб се учих в движение /и все още има какво да уча/, ще се радвам да споделяш с нас твоите радости и неволи и да се подкрепяме взаимно :)
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Karrita » Пон Мар 17, 2014 3:28 pm

Успешно и ползотворно пребиваване в Зоната ти пожелавам аз :bouquet: и не забравяй, че Зоната е начин на живот, а не временнослучваща се диета... ;)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tatyana » Пон Мар 17, 2014 6:39 pm

Много благодаря на всички за топлото посрещане и хубавите пожелания :bouquet: .
Дай Боже на всички да споделят само хубави новини и положителни резултати. И в никакъв случай няма да оставям дневничето да прашасва дълго време, защото при вас много ми харесва. Ако не бяхте вие, вероятно щях да си остана с двата прочита на книгата и най-много да я бях прочела трети път… Но тук всичко е толкова добре обяснено и изглежда наистина лесно, както се и оказа след като започнах.
А най-много бях впечатлена от дружелюбната атмосфера в сайта и положителната енергия, която струи тук :rheart: :hugs1: . Затова бързо се престраших след седмица-две четене и аз да питам каквото не ми е ясно.
Кари, точно затова ми харесва зоната – не обещава чудеса за 10-20 дни като другите диети. И изчаквах да мине поне месец, преди да направя дневничето. Исках самата аз да съм сигурна, че може да се превърне в начин на живот и всеки ден се убеждавам все повече.
Скоро ще напиша кога и с какви мерки стартирах за статистиката.
p.s. Уж си забраних да влизам тук поне за ден-два, че поизостана доста работа и като вляза няма излизане. Но с няколко вечери до късни доби понаваксах със задачките. Не, че ми се получи много това със забраната де…хвърлям по едно оченце набързо ;) .
Доскоро и успешна седмица на всички не само със зоната :hug: .
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Gazilot » Пон Мар 17, 2014 11:46 pm

Tatyana написа:не обещава чудеса за 10-20 дни като другите диети.


Не обещава, направо ти ги дава на 5-ия ден, ако си стриктен :)

Айде и от мен да подлея водичка по Зоновата ти пътечка. Успех и постоянство ти пожелавам и да постигнеш целите си. Само да те нахъсам още повече ще ти кажа, че малко неща могат така директно да променят светоусещане, самочувствие и себепознание както Зоната. Казвам ти го от опит и ще се радвам да се насладиш на всичко това след време.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tatyana » Пет Мар 21, 2014 12:22 am

Gazilot написа: Само да те нахъсам още повече ще ти кажа, че малко неща могат така директно да променят светоусещане, самочувствие и себепознание както Зоната.

Още повече ме нахъса Гази - мисля, че това най-много ще ми хареса в зоната. Вътрешното обикновено (с малки изключения) се проявява и във външното. Поне досега дори външния ми вид често е бил отражение на вътрешното ми усещане. А в последно време отношението ми към външни събития започна да се променя и гледам на всичко с други очи, а какво ли ще е след още 2-3 месеца…Започват да се завръщат позабравени усещания от младежките години, когато знаех, че много неща мога да променя, стига да го поискам.

Спирам, че се разфилософствах много. Само минавам да се разпиша, че съм си в зоната и с лекота отхвърлих понатрупани задачки за 2-3 дни, а преди време щеше да ми е нужна поне седмица. И продължавам да летя :smdance: . Дори измих 2 големи полилея вчера посреднощ (за разтоварване от служебни дела), на които от половин година се каня - луда работа, ама трябваше да си изразходя някъде енергията :running1: Последен напън още час-два тази нощ и от другата седмица – заслужена почивка в надявам се слънчева :skyle23: Варна.
С изключение на закуската от утре вероятно ще кривна малко от пътя, защото отивам на семинар за 3 дни, но ще опитам с метода на око. От понеделник пак съм стриктна.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tatyana » Пет Мар 28, 2014 10:11 pm

Да се разпиша, че взе прашасва малко дневника и нямам време тези дни да седна зад компа. Завърнах се още след семинара на зоновия кораб, но да си призная честно три дни направо си бях зад борда :oh: … Изобщо не ми се получи метода на око там, с изключение на закуската, но нямаше как. Не вървеше да си поръчвам отделно меню, при положение, че обяда и вечерята бяха приготвени за цялата група предварително, а готвачите наистина се бяха постарали. Но явно понякога ще има и такива моменти. Пораженията за тези 3 дни бяха 700 г нагоре, но след ден вече ги нямаше – явно течности съм задържала.

Хайде и аз най-после да сложа мерките за статистиката, че да има с какво да сравнявам (надявам се) след време.
Старт на 08.02.2014 с 62,1 кг, талия 77, корем 88, ханш 99 и височина 165.
08.03.2014 – 60,00 кг, талия 74, корем 86, ханш 98.
Резултат за месец само 2,1, но с грешките които си открих впоследствие и 2-3 вечери извън къщи и гравитиране около зоната – толкова. Наясно съм, че при 7-8 излишни няма да е бързо и съм много доволна от резултата. Вече видях и 5-цата на кантара :bigsm15: , но за това повече на 08.04.
А иначе дори и с малкото свалени килограми всички около мен забелязват разлика, особено в горната част, където над ребрата вече се е постопила мазнинка. Не се сетих да премеря и там в началото, а явно там съм свалила най-много. За голямо мое съжаление и някои женски красоти намаляха, но ще го преживея ;).
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Gazilot » Пет Мар 28, 2014 10:20 pm

:bigsm18:
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот HippoDel » Пет Мар 28, 2014 10:43 pm

Tatyana написа: Вече видях и 5-цата на кантара :bigsm15: , но за това повече на 08.04.

Ха, честито! :bouquet:
Ох, аз от кога чакам да видя шестицата... :sad: Така ми се иска да е другият месец - а дано, ама надали. :bored1:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Italiano » Нед Мар 30, 2014 12:12 am

Tatyana написа:... За голямо мое съжаление и някои женски красоти намаляха, но ще го преживея ;).

Ти ли беше с мъжа, дето не искал да отслабваш там?
Гледайте да не се скарате сега!
:laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Стеф » Пон Мар 31, 2014 10:21 am

Italiano написа:
Tatyana написа:... За голямо мое съжаление и някои женски красоти намаляха, но ще го преживея ;).

Ти ли беше с мъжа, дето не искал да отслабваш там?
Гледайте да не се скарате сега!
:laugh:



:laugh1: :laugh1: Моя мъж и той не иска да отслабвам там /ама аз искам/, но засега няма такава вероятност - същите са си :laugh4: :laugh4:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Italiano » Пон Мар 31, 2014 12:09 pm

Ето момент, в който липсата на отслабване е хубаво нещо! :laugh4:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта