Дневникът на Радост

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот eldass » Пет Фев 21, 2014 7:10 pm

Еее, Радост искам и аз на Казабланкааа :msmile8:

Направи си мъфини, както казва Танита. А с плодове, протен и на прах и ядки лесно можеш да си в зоната дори и на път. :)
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Дневникът на Радост

Зоната
 

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот Italiano » Пет Фев 21, 2014 11:56 pm

Между другото тази песен "Казабланка" ми е една от любимите.
Отключва ми е едни младежки емоции ... '97-ма май беше.
А, бе, винаги ми трепва нещо, като я чуя.
Тааа, как е в Казабланка?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот Radost » Съб Фев 22, 2014 3:25 pm

Ами хайде да ви водя :lol: там е доста екзотично,Мароко е страна на контрастите като цяло .

Ити май така ще стане както казваш ,ще разпусна ,няма да прекалявам но една пицичка в Италия може да си взема ,със собственичката на хотела станахме дружки ,миналият път ме разходи из магазините ,и наблегнах на сиренцата ох като се сетя какви вкусни бяха :shy: че даже и за Бг си взех да не се мина :laugh3: а пък каква закуска ми беше спретнала италиански кроасанчета ,конфитюри ,сиренца,шунки ,кафенце ,сокче ехе размечтах се :love:

С извара съм се заредила за месец напред ,дали мога да я замразя да изкара повече :hm: млякото ще се окаже проблем ,ще умувам с какво да го заменя,риба винаги прясно уловена на всеки ъгъл,месото е лесно - има едни сергии по пазарите ,избираш си пиле и ти го колят , чистят и режат пред теб ,2 кила излиза 3 евро ...евтинийка,ама аз не ходя пращам да ми купуват че ми е жал да гледам :( плодове и зеленчуци на корем ,абе ще се справя.Везна си имам и там за грамажите ,а да сетих се безкофеиново кафе нямат ,ще се заредя още днес.

Ити и аз я харесвам песента ,слушам я често ,иначе Каза е индустриалната столица ,не ми харесва ,истинското Мароко е в по-малките населени места,трафикът е ужасен,огромен град - по най-скорошна статистика наближава 8 млн.,пренаселено,едвам се разминаваш по улиците,много народ много нещо,неспокоен и труден за живеене град .Вчера говорих с един приятел оттам ,ожени се за българка и сега е пристигнал в София контраста е голям,вика много спокойно бе,не като в Каза :lol: а пък аз му казвам щом в София ти е спокойно трябва да видиш Сандански :)

На мен нещо ми е бръмнала мухата да се връщам ,покрай здравето се поизплаших и обмислям и да уча в Благоевград ,та май ще ида да си взема багажа и да си закрия фирмата и ще се върна ,това планувам пък да видим какво ще излезе ,че в последно време все криви ми излизат плановете :)

Отивам към Кауфланд че стягам багажа да разгледам ако нещо съм забравила ,ще пиша пак ,на всички :hug:
Аватар
Radost
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 7:26 pm
Някъде между Казабланка и Сандански :)

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот Karrita » Съб Фев 22, 2014 3:29 pm

Приятно пътуване Радост!
И си помисли добре дали да се връщаш ;)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот Italiano » Съб Фев 22, 2014 7:37 pm

Ради, чак да си закриеш бизнеса и да се върнеш в България ... доста важно решение!
:th:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот gogo » Съб Мар 01, 2014 8:13 am

Радост,
И аз като Кари и Ити си мисля, че трябва доста да премислиш преди да си отрежеш пътя за връщане. Пътешествието в Мароко бяхме със семейни приятели, които бяха живяли и работили дълго време в Мароко и един ден решили да се върнат в БГ. С две думи 1000 пъти мери за да не съжаляваш после горчиво. Надявам се да направиш правилния избор. :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот Radost » Вто Мар 04, 2014 11:50 am

Еех ,най-накрая да седна спокойно и да се разпиша какви ги сътворих през тази една седмица докато ме нямаше :)

Да разбира се че съм го мислила но взех решение ,няма да късам пътищата си окончателно ,но ще си остана в Бг за около 6 месеца ,т.е. наесен здраве и живот ще се върна отново ако всичко е наред.

Сега по същество ,не успях да съм 100% зонова през миналата седмица ,беше ми трудно на път и докато се адаптирам към новите продукти ,пообиколих доста бакалии ,взех си пилета,извара си нося от Бг,2 кофички на Олимпус и 2 Мероне ,плодове и зеленчуци съм се запасила като за световно ,напълних един багажник за абе няма наши 20 лв ,към 15-16 ги сметнах ,то тук повечето зарзават е много евтин,чушките са левче ,доматите и краставиците и те така,цитрусите стотинки ,но млякото ей голям зор видях и нали съм си дебютант още.... нищо не можах да сметна ,та помагайте да не оплескам работата че от днес почвам сериозно отново :)

Значи прясното намерих с 0% мазнини ,белтък - 3г , въгл. - 4,8г,как да го изчисля ,моля за помощ !
Киселото има 2 вида които открих,първото пак е с 0% мазнини ,протеин - 4,9г ,въгл. - 7г ...как да изчисля един блок :hm:

И второто кисело което най се доближава до нашето е с данни протеин - 3.9г , въгл. - 6 г и мазнини 2.8г

А и да кажа за поръчката от айхърба естествено че пристигна на 25.02 ,тоест точно ден след като тръгнах ,както и предполагах ,но здраве като се върна в Бг си ме чака .
Аватар
Radost
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 7:26 pm
Някъде между Казабланка и Сандански :)

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот tanita68 » Вто Мар 04, 2014 12:15 pm

Radost написа:Значи прясното намерих с 0% мазнини ,белтък - 3г , въгл. - 4,8г,как да го изчисля ,моля за помощ !
Киселото има 2 вида които открих,първото пак е с 0% мазнини ,протеин - 4,9г ,въгл. - 7г ...как да изчисля един блок :hm:

И второто кисело което най се доближава до нашето е с данни протеин - 3.9г , въгл. - 6 г и мазнини 2.8г

Здравей, Радост!
Значи формулите за смятане са съответно:
за протеини: (100/протеините в 100гр)*7
за въглехидрати: (100/въглехидратите в 100гр)*9
за мазнини: (100/мазнините в 100гр)*1,5
Аз ти ги сметнах. За прясното мляко се получава: 1БП=233гр, 1БВ=188гр, не е много балансирано, но с приближение можеш да приемеш че 200гр=1БП+1БВ(ама това е много приблизително). Другия вариант е да си сметнеш по-точно, но според мен не е чак такъв проблем да се приеме и приблизително.
За първото кисело мляко с 0% масленост: 1БП=143гр, 1БВ=129гр, тук стойностите са по-близки. Аз лично бих приела около 135гр=1БП+1БВ.
За второто кисело мляко се получава: 1БП=179гр, 1БВ=150гр, 1БМ=54гр, бая си е мазничко. Тук трябва да вземеш предвид и мазнината и вече се получава бая трудна сметката. :bigsm1:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот Radost » Вто Мар 04, 2014 12:55 pm

Направих и малко снимков материал на млекцата :
http://prikachi.com/images/885/7123885K.jpg
http://prikachi.com/images/909/7123909z.jpg
http://prikachi.com/images/914/7123914N.jpg
http://prikachi.com/images/922/7123922w.jpg
http://prikachi.com/images/925/7123925h.jpg
http://prikachi.com/images/939/7123939V.jpg


А това ми го похвалиха че било много вкусно и аз да не остана по назад взех 1 брой но като се прибрах вкъщи и му видях етикета май хич не става ,всички са луднали по него ,викат му йогурт грек демек гръцко мляко ,ето го и него :
http://prikachi.com/images/949/7123949x.jpg
http://prikachi.com/images/965/7123965D.jpg
Аватар
Radost
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 7:26 pm
Някъде между Казабланка и Сандански :)

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот Radost » Вто Мар 04, 2014 1:05 pm

tanita68 чудессна си :bouquet: много ти благодаря ,значи последното го изключвам че ще се омотам тотално,а от другите ще вземам както си написала грамажите :bouquet:
Аватар
Radost
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 7:26 pm
Някъде между Казабланка и Сандански :)

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот tanita68 » Вто Мар 04, 2014 6:14 pm

Интересно! Тук например пълномасленото мляко е в червени кутии, а обезмасленото е в светло сини, нискомасленото е в сини(тъмно). Явно в Мароко е обратното! :bigsm5:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот Radost » Пет Мар 14, 2014 1:41 pm

Здравейте , минавам набързо само да докладвам че не ми остава много време за интернет, но след 2 седмици съм в Бг и оттам ще имам доста свободно време.Иначе зонувам с малки отклонения :shy: от протеинките наблягам на пилешко, пуешко и риба тон и яйца , за днес съм намислила зелен боб но се чудя как да го приготвя :hm:

И този цикъл така ме притеснява , не идва и това е а доки каза че чакаме всеки момент ,през вечер сънувам че ми идва ама не :(
Аватар
Radost
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 7:26 pm
Някъде между Казабланка и Сандански :)

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот Gazilot » Пет Мар 14, 2014 1:46 pm

Яйца - НЕ!
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот Маня » Пет Мар 14, 2014 1:51 pm

Gazilot написа:Яйца - НЕ!

Е, що НЕ - нали белтъци може. То пак е яйце. :th:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот Gazilot » Пет Мар 14, 2014 1:59 pm

Първо, щото е написано яйце, а това е + жълък по подразбиране.
Второ, не може от 4 източника на протеина единият да й е неизяснен (бело ли е, жълто ли е).
Трето, ако първо е вярно, говорим за един от най-вредните продукти за Зоната, ОСОБЕНО за начинаещи и ОСОБЕНО за въпющо-нуждаещи се от ефектите на пустата му Зона.
И четвърто, Радост, дококото разбрах е с доста здравословни проблеми, и в тоя ред на мисли... абе яйце-не, белтък да.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот Radost » Пет Мар 14, 2014 8:11 pm

Белтъци , белтъци имах предвид ама що написах яйца и аз не знам .
Аватар
Radost
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 7:26 pm
Някъде между Казабланка и Сандански :)

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта