Дневникът на Ваня

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Пон Юни 23, 2014 1:36 pm

eldass написа:Ваня, а този сух протеин от какво е? Ако е от соя е веге, другите са млечни, изолати, яйчни...не са веге. Освен соя друг веге протеин не знам. А какво точно тофу ядеш, защото преди няколко години купих едно и направо го изхвърлих - не можах да оприлича какво е, но ми беше мека казано противно.
Ръжта 100% е въглехидрат - около 17 гр. БВ


суроватъчен е, знам, че не е съвсем веге, ама поне ограничих яйцата, месото и млечните, едната седмица постене я избутах почти, остана още една. Реших този път да постя. Тофуто го купувам от Кауфланд - има само два вида - натурално и с маслини - аз вземам натурално, на него пише соев деликатес Тофу и съдържа само соя, сол, вода. На мен ми е вкусно, но ми идва малко скъпо, защото колчеството за 1 БП е 85г . сега както ми свърши и сухия протеин и трябва да ям само тофу за протеин - при 10 блока на ден трябва да изяждам 850г тофу дневно - ми то само с него се наяждам, двам си изяждам въглехидратите, гледам да добавям плодове, че само зеленчуци и четвърт тофу, направо виждам зор докато ги изям :lol:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Ваня

Зоната
 

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Пон Юни 23, 2014 1:46 pm

tanita68 написа:Има и грахов протеин в iherb. Коментирали сме го в темата с протеините. На мен честно казано не ми допада. Но иначе си е на сметка ако го харесваш. Ето го. Има го и в по-малка разфасовка.


Да, препрочетох още веднъж темата за протеините, но не знам този грахов дали ще ми допадне, аз препочитам да е подсладен и овкусен...нещо ванилийка, шоколадче, макар че нещо не ми се ядат сладки неща /което е супер/ все пак ако ми се прияде, да имам. Все по-лесно устоявам на сладки неща, не ме блазнят както преди / а си ми бяха голяма слабост/ Сега като добавя някое друго плодче и съм ок.

Напоследък се научих да ям за мазнини сусамов тахан - но как да премеря точно половин лъжица, или ще дойде повече или по-малко / не е като 3 бадема :lol: /, пък и то е едно такова гъсто, понякога може и да превишивам малко мазнините с него :doNotKnow:
Последна промяна vanja на Пон Юни 23, 2014 7:41 pm, променена общо 1 път
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот Karrita » Пон Юни 23, 2014 4:32 pm

vanja написа:Напоследък се научих да ям за мазнини сусамов тахан - но как да премеря точно половин лъжица, или ще дойде повече или по-малко / не е като 3 бадема :lol: /, пък и то е едно такова гъсто, понякога може и да превишивам малко мазнините с него :doNotKnow:

Нямаш ли някоя мерителна лъжичка от лекарство например? Мериш 7-8 гр и си готова ;)
А иначе продават мерителни лъжички, даже и онлайн ги има.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Пон Юни 23, 2014 7:37 pm

Имам една мерителна чашчица от сироп за кашлица от децата, тя е разграфена 5мл, 10пл - до 20 мл, с нея си меря зехтина, но ще ми е много трудно тахана, той е гъст и половината ще остане вътре в чашката /тя е като капачка/, а от лъжицата - го облизвам :lol: но ми е трудно да измеря точно половин лъжица /все ми се струва малко :lol: :lol: и загребвам още мъничко, ще трябва да потърся онлайн щом има :stupid:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот ginette » Пон Юни 23, 2014 8:56 pm

Ваня ,аз меря тахана със стара чаена лъжичка ,като смятам ,че е 1=1/2 супена :laugh: Ако греша .моля поправете ме :)
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Пон Юни 23, 2014 9:42 pm

Зависи от чаената лъжичка, моите например са съвсем малки, нали за чаена лъжичка се приема 5мл, а за супена - 15 мл, трябва да са ти доста големи чаените лъжици, за да са половин супена или 7,5 мл :о
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот HippoDel » Пон Юни 23, 2014 10:23 pm

В мерителна чашка от лекарство сипете 8мл вода и после я изсипете в лъжичка. Толкова е 1/2 супена лъжица. Ако имате такава, която да побира точно толкова ще е супер, защото има най-различни модели чаени лъжички, по-големи и по-малки. :) Ако нямате готварска мерителна лъжичка, същото може да направите с 5мл вода и ще знаете, коя чаена лъжича отговаря точно на мярката. За супена-същото с 15мл. :yess:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Вто Юни 24, 2014 12:41 pm

Това е хитро :yess: ще опитам довечера :)
Благодаря за съвета :)
Аз гледах в интернет, има разни комплекти, но не видях някъде да има 1/2 супена лъжица размер, имаше 1 супена, 1 чаена, 1/2 чаена, 1/3, 1/4 чаени, може да се направи някаква комбинация, но ще видя в къщи от моите да напасна някоя...

Да се похваля днес кантарчето показваше 56,500 - за една седмица 400г, ама съм твърдо на 10 блока, след някой друг месец ще трябва да ги увеличавам, за да задържам тегло. понякога ми се случва да излизам /онзи ден излязохме на разходка и не прецених, че няма да се върнем за следобедната закуска и не си взех в чантата нищо за ядене, докато се приберем беше минало доста време от часа ми за хранене...Снощи пак се прибрах по-късно и докато си приготвя и изтегля всичко малко просрочих пак часа...

Да поптам, някой от вас в България ходил ли е на митница да освобождава стоки, искам да си поръчам от iherb протеин, но ще излезе над 30лв. Каква е процедурата - получавам в пощенската кутия известие и после - какво ще трябва да направя?
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот Tatyana » Вто Юни 24, 2014 12:47 pm

Аз ходих веднъж, макар да бях надвишила с по-малко от лев. Отиваш на митницата, попълваш документите и плащаш някаква допълнителна сума (в случая при мен май бяха 12-13 лв.). Става за 10-15 минути, но е губене на време, та вече смятам по-внимателно като поръчвам :)
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Вто Юни 24, 2014 1:08 pm

То и аз все внимавам като поръчвам, ама в случая всички протеини са над 30 лв, но са на половин цена спрямо тези в България, така че ще си заслужава... :hm:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Съб Юли 19, 2014 2:10 pm

Ура! Днес кантарчето ми отчете 55.700 - отдавна не бях виждала тази цифра, чак не можах да повярвам и се качих втори път, да не би да не съм видяла правилно :lol: За 1 месец - 1 кг, малко е , но така е като има и малко за сваляне ;)

Срещата в Поморие беше много много приятна и всички могат само да ни завиждат! :) Много приятни и симпатични хора, с които е удоволствие да се общува!
Ние зоНбитата сме си супер, жалко, че не мога да навия и домашните ми да я започнат, ох трудна работа... :doNotKnow:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот Italiano » Съб Юли 19, 2014 4:50 pm

vanja написа:Срещата в Поморие беше много много приятна и всички могат само да ни завиждат! :)

Факт. Признавам си, че ви завиждам. :shy:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот Pipilota » Сря Юли 23, 2014 6:57 am

Ееее, в който и дневник да нахълтам, все дразнители... :bored1: Ити :but: , прибирай ги всички в източното крило да си измият айкитата от прегрешенията.... :prison1:
Срещи мрещи, Поморие-Моморие..аааааа :noo: То поне да разказваха нещо..амо само тайнствено с половин уста споменават..колкото да подразнят......зоНбенска работа :bored1:

:laugh1: :bouquet:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот Italiano » Пет Юли 25, 2014 11:39 pm

Слушам и изпълнявам!
Оттук нататък срещи ще се правят само във Варна или Благоевград.
;)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Съб Юли 26, 2014 10:07 pm

Е-е, чак пък само там :refuse: до Варна ходя от време на време, ама много далече този Благоевград... :sad:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот Italiano » Пон Юли 28, 2014 1:58 pm

Ами, морските ще ходят на планина, няма само балканците да ходят на море.
:)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта