Дневникът на Маня

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Чет Мар 10, 2016 4:00 pm

Просто експериментирай Дара, наблюдавай състоянието си проследявайки хормоналната настройка. Тялото ти само ще ти даде отговор. Защото Зоната при различните индивиди води както до еднакви, така и доста различни реакции на организма. Едни смъкват страшно много и бързо килограми, други имат дълги "плата". Така че това е единствения ми съвет - следи си състоянието, ако изпитваш глад опитай с повече блокове. Включи малко витамини (виж тази темата. Навлизаме в сезона на т.нар. пролетна умора и това вероятно също има влияние върху общото ти състояние.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Зоната
 

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот elinka_at » Пет Мар 18, 2016 1:30 pm

Здравейте Маня, искам да Ви питам дали сте чували за Триактал http://www.bgbilka.com/2613/%D1%82%D1%8 ... %BA%D0%B0/, какво ви е мнението, чудя се дали да поръчвам профилактично, аз пия омега и витамин Е, видях че Триактал го има и в ихерб
http://eu.iherb.com/Kroeger-Herb-Co-The ... -Caps/5830
Използва се при: пречистването на организма,мощно уникално средство за основно изчистване на тялото от токсини, бактерии, гъбички, вируси и паразити, заседнали дълбоко в организма, за профилактика на организма и за лечение на широк спектър заболявания: чернодробни, бъбречни, на храносмилателната система, на отделителната система, на дихателната система, ставно-костни заболявания, болки от всякакъв произход, липоми, тумори, състояния след химиотерапия и други. Програмата повлиява и изключително добре при превантивната борба с туморните заболявания.
elinka_at
 
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 11:33 am

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Мар 18, 2016 1:39 pm

Не съм привърженик на идеята за детоксикация под каквато и да е форма и не съм проявявала интерес към подобни препарати. Така че не мога да съм полезна по въпроса.
Организмът ни има достатъчно сили и начини сам да се пречиства, стига да му създадем условия за това - една подобна форма е диета Зоната.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Lancer » Сря Мар 30, 2016 5:41 am

Mаняаааа :)
Съпругата ми е един от най-стриктните почитатели на Зоната и от самото начало за работа си подготвя мафини с овесени ядки, което отдавна ме притеснява. Четох, че никак не са препоръчителни. Можеш ли да предложиш друго, което се пече един-два пъти седмично, 12 броя и да не е толкова... Притеснително, да е без овесени трици?
Предварително благодаря :)
Бари Сиърс, автор на най-важното откритие в новата история на човечеството!
Lancer
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Фев 24, 2015 9:51 pm
Варна
Мъж

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Сря Мар 30, 2016 7:42 am

Lancer написа:Mаняаааа :)
Съпругата ми е един от най-стриктните почитатели на Зоната и от самото начало за работа си подготвя мафини с овесени ядки, което отдавна ме притеснява. Четох, че никак не са препоръчителни. Можеш ли да предложиш друго, което се пече един-два пъти седмично, 12 броя и да не е толкова... Притеснително, да е без овесени трици?
Предварително благодаря :)

Кое е толкова притеснително?... Мен единствено би ме притеснило това, че е ежедневно едно и също :) Просто предпочитам разнообразието. И това, че са от овесени ядки, а не от овес.
Виж рецептата за нахутената баница, тя също е решение за балансирана сухоежбина за лесно носене. Тия дни предложих и обърнат сладкиш, също удобен за носене на работа за 1 блок за следобедна закуска. Мисля, че са в темата за готвене.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Lancer » Чет Мар 31, 2016 5:18 am

"С овесените ядки е подобна историята. Изключително полезни, но в определените количества.Когато се прекали,риска да натрупаш в тялото си Арахидонова киселина е много голям. "
Ето това ме притеснява. 3 блока дневно от тези мафини, 2 на обяд и един в 4 часа 5 дни седмично, от овесени трици май си е множко?
Бари Сиърс, автор на най-важното откритие в новата история на човечеството!
Lancer
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Фев 24, 2015 9:51 pm
Варна
Мъж

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Чет Мар 31, 2016 6:23 am

Определено е множко...Освен ако не е съчетано с много висока доза омега-3 мастни киселини (ЕРА+DHA) от порядъка на 10 и повече грама на ден, които да неутрализират арахидоновата киселина. В менютата в книгите на Бари овесената каша присъства не повече от 2 пъти като сутрешна закуска, задължително придружена и с плод. Вярно е, че най-лесно се носят мъфини. Но то е все едно си похапваш хляб, макар и по-полезен.
Според мен Зоната е силна с това, че се консумират много зеленчуци, относително по-малко плодове, сравнително малки количества месо. И на това трябва да се набляга в менюто. Храните тип тестени (макар и от овес или нахут) все пак трябва да не са преобладаващите в менюто.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот NikoLinia » Вто Апр 05, 2016 6:56 pm

Маня, къде си?
Изчезна за цели 5 дни!
Липсваш много! :(
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Съб Апр 09, 2016 12:18 pm

Зонов ягодов сладолед
2 БПВМ

Изображение

2 БП - 160-170 г цедено нискомаслено кисело мляко
1 БВ - 140 г ягоди
1 БВ - 1 с.л. сок от агаве
2 БМ - 2 ч.л. смлени какаови зърна
листата от 2-3 стръка свежа мента

Всичко се блиндира/нутрира/пасира (според уреда, който имате), разделя се на 2 в подходяща кутийка (аз се възползвах от тези от котиджи сирене) и се прибира в камерата.

На вкус е божествено - ягоди, мента и какао - каква по-чудесна комбинация
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Radostna » Съб Апр 09, 2016 5:07 pm

Маня написа:2 БПВМ
2 БП - 160-170 г цедено нискомаслено кисело мляко
1 БВ - 140 г ягоди
1 БВ - 1 с.л. сок от агаве
2 БМ - 2 ч.л. смлени какаови зърна
листата от 2-3 стръка свежа мента

Всичко се блиндира/нутрира/пасира (според уреда, който имате), разделя се на 2 в подходяща кутийка (аз се възползвах от тези от котиджи сирене) и се прибира в камерата.

На вкус е божествено - ягоди, мента и какао - каква по-чудесна комбинация


Веднага се записва рецептата и ще се пробва :)
Аватар
Radostna
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Фев 17, 2016 8:34 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Съб Апр 09, 2016 6:45 pm

Много шоколадови мъфини

6 БПВМ

Изображение

2 БП - 2 яйца
2 БП - 100 г издара Домлян
2 БП - 120 г цедено кисело мляко Маджаров 0,1%
4 БВ - 80 г овесени трици
2 БВ - 4 с.л. (20 г) какао
3 БМ - 9 зърна (9 г) смлени какаови зърна
3 БМ - 4,5 г настъргано какаово масло
стевия, ванилия, бакпулвер - 1 с.л. с връх

Всичко се разбърква. Разпределя се в 6 формички за мъфини и се пече до готовност.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Нед Апр 10, 2016 11:36 am

Салата със заливка от "хумус"

2 БПВМ

Изображение

микс от зелефоци - 2-3 листа маруля, шепа кресон, шепа спанак, шепа листа от цвекло, стрък зелен лук, стрък чесън, 3-4 листа див чесън - всичко това не го броя, полята с
"хумуса"
2 БП - 112 г извара Домлян
2 БВ - 1/2 чаша суров накиснат нахут (може и толкова от консерва, ако вкусът на суровия нахут не ви допада)
2 БМ - 1 с.л. сусамов тахан
кимион, куркума, сумак, черен пипер, чили, самардала, микс от смлени сушени подправки (какво ли няма вътре - мащерка, мента, естрагон, босилек, салвия, чубрица, давинов лист, джоджен, магданоз, копър - смляла съм си микс от всички зелени сушени подправки и го ползвам като шарена сол - но без сол), сол на вкус, балсамов оцет
Всичко пасирано с добавяне на малко водичка, за да стане леко течно.

За довършване на 3-те обедни блока - 1 БПВМ нахутена баница
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пон Апр 11, 2016 6:53 pm

"Гнезда" от калифорнийска чушка

2 БПВМ

Изображение

2 БВ - 2 калифорнийски чушки + 8 чери доматчета
2 БП - 56 г сирене (халуми, нискомаслено, моцарела - каквото имате)
2 БМ - 2 с.л. домашно приготвено босилково песто (в него има мазнина от зехтина и кедровите ядки)
сол, черен пипер
Почистват се чушките от семето и се разрязват на две. Разполовяват се и чери доматчетата. Чушките се поръсват с черен пипер и сол. Във всяка половинка се слагат по 2 разполвени доматчета. Върху тях се разпределя пестото. Запичат се в тавичка във фурната до омекване на чушката. Сиренето се нарязва на купчета и се разпределя върху чушките и се запича още няколко минути.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот midea » Вто Апр 12, 2016 8:04 pm

Маня, какви са тези вълшебства :) Много вкусно изглежда!
Аватар
midea
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Мар 11, 2016 12:40 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Вто Апр 12, 2016 8:16 pm

Определено е вкусно. Пробвай и ще се убедиш сама.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Сря Апр 13, 2016 7:37 pm

Солен кекс с тиквички

6 БПВМ

Изображение

1 БП - 1 яйце
1 БП - 56 г извара
1 БП - 60 г цедено нискомаслено мляко
2 БП - 56 г нискомаслено сирене
2 БП - 480 г настъргани, леко посолени и изцедени тиквички
2 БП - овесени трици (40 г)
2 БП - овесено брашно (30 г)
6 БМ - 2 ч.л. зехтин
връзка копър, черен пипер, чили, сол (ако е нужно), бакпулвер (1 с.л.)

Разбърквам протеините. Добавям триците и брашното. Добавям копъра, поизтисканите тиквички и подправките. Пека в тава с незалепващо покритие леко намазана с мазнина (2-3 капки зехтин) около 25-30 мин на 180 градуса.

Поднасям 1/3 от кекса с чаша билков айран от 1/2 кофичка кисело мляко 0,1% с добевени 3 бадема и налични зелени подпправки.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта