Дневникът на Янева

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Янева

Мнениеот Italiano » Пет Фев 14, 2014 2:32 pm

Да, пуешкото филе е 42 грама за блок.
Общо взето това важи за всички колбаси, защото не са чисто месо, а има нишестета и разни други работи.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Янева

Зоната
 

Re: Дневникът на Янева

Мнениеот yaneva » Нед Фев 16, 2014 9:53 pm

Както и очаквах,настъпи периода на застой :) Но ще си гo изтърпя геройски :angel:

3 белтъка, 75г извара,300г ябълка-3БПВМ не добавих мазнина,защото изварата е 2%
53г Котидж,100г ябълка 1БПВМ- не добавих мазнина заради котидж-а
1чч мляко 1,5%- 1БПВМ

и изпитах огромно удоволствие ,защото си купих сьомга и реших да съединя блоковете на 5 за вечеря

210г сьомга, 50г Вита, 300г ябълка -5 блока
- тук се случи нещо много интересно.Много ми се ядеше мазнината на рибата.Обрах всичко мазно :laugh1: :lol: Честно казано,може да е било голяма грешка,но си го изядох с голям кеф :laugh: Моето рибено масло още не е пристигнало :( И след като изядох всичко мазно,реших да не добавям мазнина. :th: :laugh:

42г сьомга,малко мазнинка,100г ябълка - 1блок :laugh:



84г пилешки гърди,9 маслини,48г овес -3БПВМ Овеса ми беше много вкусен и много зонов. Изкарах 6 часа без да усетя глад :laugh: Това се случва рядко :) Често огладнявам след 4-я час.
1чч мляко,3 бадема 1 блок
28г пилешко филе,50г извара,50г Вита-не добавям мазнина,защото изварата е 2 %
Вечерята беше в ресторант,но нещо не можах да балансирам
1/2 пилешко шишче,1 яйце, зелена салата,9 маслини, 1 чаша вино-много ми е рудно с тези въглехидрати-като се прибрах хапнах 200г ябълка

Моля ви дайте съвет какви въглехидрати хапвате в ресторант.Протеина е лесен,салатата е 1/2 блок,виното 1 блок и 1 и 1/2 блок ми липсват и все не мога да го измисля. Вие какво си хапвате? :)

Днес си хапнах:
84г пилешко филе,9 маслини,300г ябълка 3БПВМ
2чч мляко 1,5% -не добавям мазнина -2 блока
25г Вита,53г Котидж -не добавям мазнина 1 блок
84г пилешко филе,120г маруля,100г репички,25г Вита,165 г ябълка,1чл зехтин -3БПВМ
28г пилешко филе, 100г ябълка,3 бадема

Да се похваля, скоро чакам да пристигне рибеното масло- Pure pharma omega 3 http://www.purepharma.com/index.php/uk_en/products.html
yaneva
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 68
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 4:58 pm

Re: Дневникът на Янева

Мнениеот gogo » Пон Фев 17, 2014 6:54 am

Italiano написа:Да, пуешкото филе е 42 грама за блок.
Общо взето това важи за всички колбаси, защото не са чисто месо, а има нишестета и разни други работи.


Ити, не мисля че можем да обобщаваме така. Еле пък за колбаси, които са тъпкани кой знае с какво и с много мазнини. Ако няма етикет със съдържание на протеини, въглехидрати и мазнини аз не купувам.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Янева

Мнениеот yaneva » Пон Фев 17, 2014 3:41 pm

Да,така е! Определено повече няма да взимам такива филета. Сега съм си изпекла 15 блока пилешки гърди и ми е много лесно :)
84г пилешки гърди,9 маслини,48г овес 3БПВМ
1чч мляко 1БПВМ
28г пилешки гърди,53г Котидж,25г Вита,100г ябълка -2БПВМ
1чч мляко 1блок
вечерята е в процес на обмисляне :think2:
84г пилешки гърди,1чл зехтин,1/2 блок салата,150г ябълка,25г Вита
1чч мляко
Последна промяна yaneva на Пон Фев 17, 2014 10:29 pm, променена общо 1 път
yaneva
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 68
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 4:58 pm

Re: Дневникът на Янева

Мнениеот Italiano » Пон Фев 17, 2014 4:17 pm

Гого, това е "общо взето".
Разбира се, че по етикет е най-точно, ама нека хората първо напреднат и свикнат, пък после те самите ще имат желание да си изчисляват по етикет.
Аз имам чувството, че като не изчислявах по етикет, по-лесно ставаха нещата. :)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Янева

Мнениеот yaneva » Пон Фев 17, 2014 10:53 pm

Ооо аз изчислявам всичко :) До везната съм си сложила и калкулатор :laugh3:
Сега съм си накиснала лимец за утре,искам да попитам дали спада към зелените храни :th: :)
yaneva
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 68
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 4:58 pm

Re: Дневникът на Янева

Мнениеот yaneva » Сря Фев 19, 2014 5:41 pm

Днес реших да си хапна от накиснатия лимец и ... беше ужасеннн :lol: С триста зора преглътнах 2 лъжижи :lol:
Полезен полезен,нооо няма ядене :laugh: Чак се чудя как леля ми изкара 10 дни само на лимец :lol:
yaneva
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 68
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 4:58 pm

Re: Дневникът на Янева

Мнениеот gogo » Чет Фев 20, 2014 7:04 am

Italiano написа:Гого, това е "общо взето".
Разбира се, че по етикет е най-точно, ама нека хората първо напреднат и свикнат, пък после те самите ще имат желание да си изчисляват по етикет.
Аз имам чувството, че като не изчислявах по етикет, по-лесно ставаха нещата. :)

Ити, може да е лесно, но не значи , че е вярно. :done:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Янева

Мнениеот Italiano » Чет Фев 20, 2014 11:03 am

Под лесно нямах предвид приготвянето на храната, а отслабването и зонуването като цяло.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Янева

Мнениеот Radost » Чет Фев 20, 2014 1:48 pm

yaneva браво ,поздравления за размърдването на кантара :bouquet:

Какво ти казаха докторите за пролактина ? И моя го изследваха и беше в норма ,но се възхитих от невежеството на лаборантките ,понеже четох че за изследването му от предният ден не трябва да се прави секс,да се пипат гърдите и преди взимането на кръв да се лежи в покой поне 30 мин понеже този хормон е много чувствителен от всичко ,докторката ми каза да отида още в 6ч пред лабораторията ,да кажа че съм за пролактин и да ме сложат да легна ,отидох и като им казах те ми викат а не стой си на опашката ,пред мен вече имаше дестина човека ,после 5 минути стоях права до вратата докато чаках да си свърши разговора по телефона и се бях изплашила че ще даде неточни и високи стойности,но излезе в граница .И аз имам липса на цикъл но заради инсулина ,който вече е в норма и докторът онзи ден каза че трябва да очаквам да дойде скоро.Дано !!
Аватар
Radost
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 7:26 pm
Някъде между Казабланка и Сандански :)

Re: Дневникът на Янева

Мнениеот gogo » Чет Фев 20, 2014 10:24 pm

Italiano написа:Под лесно нямах предвид приготвянето на храната, а отслабването и зонуването като цяло.

Ити, няма как да зонуваш и отслабваш ако не се храниш балансирано.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Янева

Мнениеот Italiano » Чет Фев 20, 2014 11:27 pm

Нали ти казвам, че като си карах само по таблицата, нещата си се случваха.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Янева

Мнениеот yaneva » Чет Фев 20, 2014 11:52 pm

Radost написа:yaneva браво ,поздравления за размърдването на кантара :bouquet:

Какво ти казаха докторите за пролактина ? И моя го изследваха и беше в норма ,но се възхитих от невежеството на лаборантките ,понеже четох че за изследването му от предният ден не трябва да се прави секс,да се пипат гърдите и преди взимането на кръв да се лежи в покой поне 30 мин понеже този хормон е много чувствителен от всичко ,докторката ми каза да отида още в 6ч пред лабораторията ,да кажа че съм за пролактин и да ме сложат да легна ,отидох и като им казах те ми викат а не стой си на опашката ,пред мен вече имаше дестина човека ,после 5 минути стоях права до вратата докато чаках да си свърши разговора по телефона и се бях изплашила че ще даде неточни и високи стойности,но излезе в граница .И аз имам липса на цикъл но заради инсулина ,който вече е в норма и докторът онзи ден каза че трябва да очаквам да дойде скоро.Дано !!


Радост,моя пролактин е доста висок,3 пъти пусках изследвания. Сега ме пращат на ядрено магнитен резонанс за атером на хипофизата. Хах как се правят на ударени с мокър парцал с направленията и ме карат да плащам всичко.Да не говорим ,че резонанса е близо 300 лв :gunshot: Луда работа! Така съм подпалила :laugh: :lol:

Но имам и щастлив повод,защото днес се теглих на един кантар и -900г :laugh: :bigsm2: Надявам се,кантара да е верен :angel: Много се зарадвах,защото не го очаквах :laugh: Аз умишлено нямам кантар в къщи,за да не се тегля непрекъснато :laugh:
yaneva
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 68
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 4:58 pm

Re: Дневникът на Янева

Мнениеот yaneva » Пет Фев 21, 2014 12:26 am

Ити , Гого и двамата имате право :) Като зонуваща от скоро,мога да кажа от лични наблюдения,че в началото ми беше по-лесно да ползвам готовата таблица и да закръглям грамажите.
Купувах кашкавал,сирене и други неблагоприятни продукти,защото всичко изглеждаше много сложно.Размятах листове със сметки за всеки блок и се ядосвах ,че имам грешки.След това се вслушах в съветите ви и спрях сиренето,кашкавала.Някак си всичко си улегна и с лекота смятах блоковете.Минах на 95 % благоприятни въглехидрати,започнах да изчислявам всичко по етикет и съм много горда със себе си :)
Ити е прав,че така по-лесно се стартира :) Гого,че за най-добри резултати трябва перфектен баланс :) ;)
yaneva
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 68
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 4:58 pm

Re: Дневникът на Янева

Мнениеот gogo » Пет Фев 21, 2014 6:22 am

yaneva написа:Ити , Гого и двамата имате право :) Като зонуваща от скоро,мога да кажа от лични наблюдения,че в началото ми беше по-лесно да ползвам готовата таблица и да закръглям грамажите.
Купувах кашкавал,сирене и други неблагоприятни продукти,защото всичко изглеждаше много сложно.Размятах листове със сметки за всеки блок и се ядосвах ,че имам грешки.След това се вслушах в съветите ви и спрях сиренето,кашкавала.Някак си всичко си улегна и с лекота смятах блоковете.Минах на 95 % благоприятни въглехидрати,започнах да изчислявам всичко по етикет и съм много горда със себе си :)
Ити е прав,че така по-лесно се стартира :) Гого,че за най-добри резултати трябва перфектен баланс :) ;)


:bigsm18: :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Янева

Мнениеот eldass » Пет Фев 21, 2014 9:42 am

Янева, браво за резултата с кантарчето, но най-добре е да се теглиш само на един кантар, за да има съпоставимост. :yess:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта