Дневникът на amaZONka

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот Pipilota » Нед Апр 06, 2014 8:21 am

Амазонче, можеш да хвърлиш и един поглед на статията в сайта Рибеното масло и безплодието, където Барито споменава за поликистозата, и къде е проблемът. :bow:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на amaZONka

Зоната
 

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот amaZONka » Пон Апр 07, 2014 10:39 pm

Благодаря, пипи. Наистина не пия рибено масло, което явно трябва да направя. Не знам дали бих усетила някаква разлика, но не пречи да опитам. Следващия месец ще поръчам да ми донесат, че никак не ми се занимава с доставки, поръчки в сайтове, а и този месец ми идват в повече разходите по прегледи. Дано има ефект..Моля се да не напълнея от лекарствата или да ми се увреди кожата, че съм виждала страшни картини от хормонални лекарства :oh:
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот Pipilota » Вто Апр 08, 2014 3:58 am

За това в Зоната е истината. Ама не кръженето около зоната, а стриктното спазване...за мен е лудост човек който е открил зоната да посяга към хормонални лекарства. Не нам дали прочете статията, и ако да, не трябва да визираш само рибеното масло там. Барито говори за инсулина и храненето + рибеното масло. Едното без другото просто няма как да работи много ефективно. Ако тялото има сериозни увреждания, може да му потрябват и година плътно в Зоната за да се излекува и плавно да завърти колелото на здравето. Просто трябва време, но резултата е сигурен :yess:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот amaZONka » Вто Апр 08, 2014 10:43 pm

Рядко излизам извън зоната. Меря и тегля всичко. Тъй като това е начин на хранене,а не диета, Бари сам казва, че не е проблем да излизащ от зоната. И прегрешенията ми далеч не са сериозни бомби (торти,пици, пържени храни, вредни напитки и т.н.) Кръшкам понякога (с черен шоколад/ядки/зелено смути/синьо сирене), но по възможно най - добрия начин, а и забранени храни няма :) По принцип се храня в зелената зона, като изключение правят моркови и цвекло, но също са полезни и имат своите ползи. Това, че не си пиша менюто, не означава, че не се храня правилно. Просто не мисля, че е необходимо. :)
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот amaZONka » Нед Апр 20, 2014 11:11 pm

От седмица съм дала почивка на смятането и си позволявам да не съм обсебена от кутиите с храна, които мъкна навсякъде. Не ми пречи на работа и времето, което отделям, но през почивните дни ми е неудобно. Хубавото е, че поне проблема с WC изчезна и се чувствам много добре. Дразни ме само, че има дни в които искам да спя поне 7-8 часа, а не мога... :( Лягам в 2 и в 7 и 30 съм станала. и така съм от доста време и си мисля, че не е ок. Тялото ми има нужда от почивка. Изследванията са факт, но не ги е видял лекар още. Това, което разбирам само е, че пролактина ми е нисък. А това какво значи, не ми е ясно :) Всички се опитват да го смъкват явно, според гугъл. Започнах да пия запарка от джоджен. То било много хубаво :)) Уж за регулация на хормоните, но се оказа, че ми повишава апетита доста, но не ми пречи. Сега наблягам на ягоди и салати. Два дена карам колело по 3-4 часа. Голям кеф! :) Пих един фреш от грейпфрут по някое време и продължих :) Друг страхотен фреш е ябълка, морков и малко джинджифил :) Преди малко попаднах на инфо, за йод-а в храната и какво се случва, ако не го приемам достатъчно. Доста от нещата ми се покриват, да не кажа всички ... Спирам да чета и ще изчакам лекаря. Друго ново е, че замених ядките с фъстъчено масло. Смятам го 1ч.л. за 3 МБ. Купих си и ленено семе, но бях чела, че не се усвоява, ако не бъде смляно!? Вие как го приемате?
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот HippoDel » Пон Апр 21, 2014 12:06 pm

amaZONka написа: Друго ново е, че замених ядките с фъстъчено масло. Смятам го 1ч.л. за 3 МБ. Купих си и ленено семе, но бях чела, че не се усвоява, ако не бъде смляно!? Вие как го приемате?

Фъстъченото масло го има в таблицата, 1/2 ч.л.=1МБ.
Лененото семе също го има в таблицата, 1/2 с.л.=1МБ. Така е - не се усвоява, ако не бъде смляно, изакваш го цяло. :laugh: (Така е и със сусама.) Аз го меля в блендер и след това го държа в сръклен буркан в хладилника. Най-добре е да се консумира прясно смляно, но моят блендер не може да меля такова малко количество. Може да опиташ с машинка за меляне на кафе, там става и с по-малки количестава. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот Pipilota » Пон Апр 21, 2014 2:39 pm

amaZONka написа:..... Пих един фреш от грейпфрут по някое време и продължих :) Друг страхотен фреш е ябълка, морков и малко джинджифил :) .....

Добре, че всички сме изключително тактични и се правим на приятно разсеяни все едно не сме прочели подобен пост. :stupid: Както и да е, и аз съм тактична и възпитано ще си премълча... :laugh:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот amaZONka » Пон Апр 21, 2014 5:45 pm

хахаха Пипи, вторият го балансирах със сварено яйце и ядки :D. Но фрешът от грейпфрут нямаше как да си нося храна на колелото. Никак не ми се прибираше за едно ядене, а звучи по добре от дупка 7 часа без ядене. Оправдах ли се или ? :lol:
Да ви споделя нова рецепта за салата, която смятам, че би ви се харесала. Казвам съставките, а вие сами преценете как да си я приготвите балансирана спрямо протеините ви :) Салата се прави от елда, натрошени бадеми, броколи (на пара) и малко червени боровинки, може да сложите и каперси (мисля, че ако добавите и синьо сирене, ще е съвършена, но малко извън зоната става..) . Наистина става много вкусно, ако обичате елда(гречка, както я наричат руснаците). Малко е тежка, поне за мен, но е приятно разнообразие :) А тази запарка от джоджен е страхотна! Мога да пия с литри, но се ограничавам заради апетита, който предизвиква. Напомня чай от мента :yess:
От както се запознах със зоната изпитвам огромно удоволствие да експериментирам с храни и всичко ми се услажда много :chef1: Продължавам да търся нови храни и ще ви споделям, ако има нещо, което трябва да се опита поне веднъж :peace1: :bouquet:
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот Стеф » Вто Апр 22, 2014 12:24 pm

Между другото запарката от джоджен е много хубав лек срещу болки в стомаха - при летен вирус винаги пием такова и за два дни сме кукуряк
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Предишна


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 2 госта