Дневникът на amaZONka

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот amaZONka » Сря Мар 19, 2014 10:59 pm

Купих си аз джинджифил и майка ми като ме видя - :stupid: Върнах се от магазина с 1/2 кг :lol: Кой да знае, че се използва в малки количества. Настъргах си 1 корен, добавих 1ч.л. мед и поръсих с канела. Днес си добавих 2с.л. към киви+портокал+извара+орех. Не беше зле :yess: Имам проблеми на работното място, но си кръжа около зоната, като си вземам повече мазнини под формата на ядки(около 30гр дневно),случва се парче черен шоколад и намалих приема на пилешко за сметка на извара/риба и забравих за млякото. Сега като не се вманиачавам се чувствам много добре. Устните ми се подобриха, ъгълчетата на устата ми не са се оправили, но поне като се усмихна не кървят. Не знам дали е от времето, но въпреки стреса на работа, които напоследък е не малък имам енергия и пролетна умора няма. Тренировките се завърнаха а днес дори 2 пъти :peace1: Мислех, че ще се чувствам като парцал, но нищо подобно :) Пак няма да успея да заспя до 12ч. Май кантара показва 45, но казвам "май", защото беше след тренировка. Днес хубаво си хапнах брюкселско зеле, а за утре съм си опекла едно цвекло :love: Преди зоната 2 месеца не минаваше и ден без цвекло и така ми липсвааа! С това ядене на домати всеки ден :notagree: Обожавам ги, но винаги е по добре да ядеш сезонен плод, без значение гликемичния индекс :notagree: Най - важното е да сме здрави! Отслабването само си идва от чистото хранене :cook1: :dress:
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Дневникът на amaZONka

Зоната
 

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот amaZONka » Съб Мар 22, 2014 10:48 am

Днес за пръв път ядох овесена палачинка и беше много много вкусна! Аз по принцип много обичам овесени неща, но това е по добро от очакваното. За пръв път ядох 3 блока на закуска! Понеже ми става по тежко, най-вече през деня си ги разпределих последната седмица 2-2-2-3 и нямам късна закуска ( Не ми се яде изобщо, чувствам се сита и спрях млякото, което беше единственото, което закусвах). По този начин се чувствам по- добре, а и най-сладко ми е да си хапвам сутрин и към 4ч. :)) Спя малко, имам енергия и за спорт :) Днес толкова време ми отне да реша дали да закусвам обичайното или да си направя нещо различно и започнах да експериментирам (защото не съм правила палачинки от години :lol: )

2 яйца
90 гр овес
малко мляко
1 ч.л - какао
1 пакетче ванилия

получи се голяма дебела палачинка, която си хапнах 1 блок извара поръсена обилно с канела (сигурно сте забелязали, че на всичко слагам канела, но много обичам :lol: )

По принцип обикновените палачинки не са ми никак любима храна, но овесените са съвсем друго нещо! Ще си доразвия още рецептата с времето :)) Забелязвам подобрение в кожата и устните и по случая си купих червило :love: Запазила съм си часове за ендокринолог и а.г. и започвам изследванията. Усмихнат ден, зонуващи! :))
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот amaZONka » Съб Мар 22, 2014 1:05 pm

Да добавя и резултати в мерки. Промяна в сантиметри няма, а кантара в залата показва 45 :)) Сега се чувствам добре :) От храненето толкова, а останалото си идва със спорт :peace1: Благодаря на всички, които ми помогнаха със съвети. Без тях и вашите дневници сигурно още щях да се мъча :bouquet: :hug:
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот HippoDel » Нед Мар 23, 2014 12:19 pm

Браво, радвам се, че имаш резултати и вече настроението ти е по-добро. :smdance:
Аз също си правя овесена палачинка, но с овесени трици. Ти твоята с вече сварен овес ли я направи, защото не ми стана много ясно тези 90 г овес, колко блока са и варен ли е, суров ли е? :think2: А ми се иска да я опитам. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот amaZONka » Нед Мар 23, 2014 1:31 pm

Здрасти, Хипо :) Вчера с накиснат овес, а днес за по бързо го варих малко :) 90 гр. овес вече сварен се равнява на три блока. Вчера ядох три блока и ми дойде малко в повече 3 блока овес и днес си направих :


1. яйце
2 ВБ овес
1.5 ПБ извара с канела
0.5 ВБ ягоди
какао, ванилия, прясно мляко (по малко от половин блок)

:hug:
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот amaZONka » Нед Мар 23, 2014 1:33 pm

Аз също имам трици, но реших да използвам овес. От опита ми с мъфините... е съвсем различно си е с овес. Много по вкусно е и едно хрупкавкооо :)))
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот HippoDel » Нед Мар 23, 2014 2:42 pm

amaZONka написа:Аз също имам трици, но реших да използвам овес. От опита ми с мъфините... е съвсем различно си е с овес. Много по вкусно е и едно хрупкавкооо :)))

Мерси, Амазонка. Ще опитам и аз. ;)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот amaZONka » Нед Мар 23, 2014 9:41 pm

Моля :) Днес след хранене много ми се яде сладко, ама много! Случвало ли ви се е? А всичките ми хранени бяха с различен протеин и въглехидрат :th: Вчера се събрахме с момичетата и падна едно ядене... Пък знам ли може би не е било чак толкова много, но когато не е балансирано да съм го усетила така - бяло винце, сиренца, кашкавал, домати, пилешко, маслини, патладжан :oh: То беше чудо! Цяла нощ имах болки в корема и днес супер надъхана да се връщам към балансираното хранене и това огромно желание за сладко ме озадачи. Чоплих от една меденка и няколко овесени бисквитки Роден Край и сега едва се сдържам.. Утре първото нещо, което ще си купя е черен шоколад, за такива случаи. Има страхотно синьо сирене у дома. Вместо мазнини ли да си го хапвам?
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот amaZONka » Нед Мар 23, 2014 9:45 pm

от както съм в зоната започват да ми се ядат неща, които преди съм ненавиждала и се извръщах като има в съседните чинии. Тази вечер направо съвсем вкарах майка ми в 9 глуха. Не можеше да повярва, че ядох телешко с гъби - храни, които само като ги видех и ми се гадеше :lol: То било много вкусно, бе! :stupid: :doNotKnow:
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот amaZONka » Вто Мар 25, 2014 7:57 pm

Здравейте зонуващи :) Моля ви за съвет. Днес бях на ендокринолог. Назначи ми изследвания, но няколко пъти ми каза, че може би трябвало да напълнея и да ям повече. След като и обясних за зоната, за която не беше и чувала(тук ми беше много странно предвид, че работи с диабетици) тя ми каза да съм яла повече мазнини. Както съм споменавала, аз ям повече мазнини. И то сигурно 2 пъти повече от вас. За два дена съм изяла 100 грама лешник, 2-3 ореха, а днес сложих и малко зехтин в салатата. Не мога да кажа дали това е причината, но е факт, че когато увеличих мазнините, спрях млякото и намалих пилешкото - устата ми зарасна и вече мога да се храня нормално, което сега оценявам много :pray: След като и разясних, че всеки ден ям ядки и маслини, използвам мазнина при готвене и т.н. едва ли не ми се изсмя и каза, че трябва да приемам животински мазнини!? Това пък съвсем ме озадачи, защото аз никога не съм ги приемала, просто защото не обичам никак. Само краве масло, може би :doNotKnow: Не знам вече кого да слушам и кой е прав :wow: Никой ли ме се е сблъсквал с подобен проблем?
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот amaZONka » Нед Мар 30, 2014 10:25 am

Още една закуска към менюто ми. Нали е неделя сутрин - нека да е ден за палачинки! :) Днес за пръв път си направих бананови палачинки 3Б

2 - яйца
1 - банан
1- ванилия
1 с.л. какао
малко прясно мляко
9 лешника

Всичко разбивам в блендера и с получената смес правя палачинките. Прибавям 1ПБ извара с канела :chef1:

Стават много мекички и някак приятно млечни :)
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот Pipilota » Чет Апр 03, 2014 6:49 am

ООоо, това ще се пробва в събота или неделя :) Ще бъде палачнков уикенд :peace1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот amaZONka » Пет Апр 04, 2014 8:32 pm

Моят също ще бъде такъв, Пипи. Днес бях на лекар, но този път а.г. Нямах търпение да се прибера и да ви споделя (доста странно като се замисля. Дори не съм ви виждала...). Човекът преди да ме прегледа беше почти убеден в диагнозата - поликистоза. Първоначално се зарадвах..не за друго, а че има диагноза (която пак ще проверя, като си изследвам хормоните) и няма да е лутане по доктори. След като ми обясни какво трябва да направя, реших че нямам избор и ще се наложи да пия хормонални лекарства, ако искам нещата да се оправят. Сядайки пред компютъра за повече информация ми стана лошо :oh: Оказа се, че проблемът е много по сериозен от колкото си мислех. Обяснява до голяма степен проблемите ми с лицето, препоръчва се ниско въглехидратен режим на хранене, висока двигателна активност без тежести и т.н. До колкото ми е известно зоната не е нисковъглехидратен режим? А аз възнамерявах да намаля протеините... Какво да правя? Моля Ви, ако някой знае нещо повече и е минал през това, да сподели опит. Ще съм ви много благодарна :pray:
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот Маня » Пет Апр 04, 2014 8:48 pm

АмаЗОНка,
Първо си направи необходимите изследвания. Освен това си направи консултация и с друг а.г. лекар. А колкото до Зоната - тя не е ниско-въглехидратна, нито високо-въглехидратна, тя е просто балансирана. И е много по-вероятно тя да стабилизира състоянието ти. Това не означава, че ако се налага хормонално лечение, не трябва да го приложиш. Просто то е специализирано. И мисля, че можеш да го провеждаш паралелно със зоновото хранене. Никъде д-р Сиърс не съветва, ако ползваш медикаменти, да ги спреш, защото искаш да се храниш в Зоната. Вероятно ще трябва да наблегнеш на не много силов фитнес, но не го изоставяй. И просто се погрижи за себе си. И сподели с лекаря си как се храниш.

Ето какъв отговор открих в сайта на Бари

Margaret R on February 16, 2011 at 4:42 pm said:
Hi Dr Sears

My daughter has Polycystic Ovarian Syndrome and struggles with her weight. She is a gym instructor so gets lots of exercise. If she follows the Zone strictly would she loose the body fat? She is a healthy eater but with a busy social life there is the occassional slip now and again. I was wonderiing should I give her the advice that you gave me to cut one carb and add one fat to each meal. It has worked very well for me. I have lost another kilo since speaking to you.

Reply ↓
Dr. Barry Sears on February 17, 2011 at 8:32 am said:
Polycystic Ovarian Syndrome (PCOS) is characterized by hyperinsulinemia. This all the more reason to follow a very strict anti inflammatory diet especially using more non-inflammatory food ingredients.

Маргарет Р на 16 февруари 2011 г. в 16:42 каза: Здравейте д-р Сиърс Дъщеря ми има синдром на поликистозните яйчници и се бори с теглото си. Тя е инструктор по фитнес, така прави много упражнения. Ако тя следва Зоната строго, би ли загубла телесните мазнини? Тя се храни здравословно, но с натоварения си социален живот, се отклонява поняога. Чудя се трябва да я посъветвам, както вие ме посъветвахте да намали с един блок въглехидрати идобави блок мазнини към всяко хранене. Това работи много добре при мен. Отслабнала съм с другоще един килограм, откакто говори за вас.

Отговор ↓ Д-р Бари Сиърс на 17 февруари 2011 г. в 08:32 ч. каза: Синдрома на поликистозните яйчници (PCOS) се характеризира с хиперинсулинемия. Всичко това е още една причина да се следват много стриктно противовъзпалителна диета, особено като се използват повече храни, които не съдържат съставки предизвикващи възпаления.

И трябва РИБЕНО МАСЛО (не помня ти дали го приемаше). Аз установих за себе си, че след първата доза рибено масло свалих магнитните наколенки и космодиска (местата със силни възпаления при мен - дископатия, болки в гърба и коленете). Болките ги няма. Днес съм прекарала 4 часа пред ксерокса и никаква умора и напрежение по болежките ми... Това преди 2 месеца не можеше да се случи.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот tanita68 » Пет Апр 04, 2014 10:12 pm

amaZONka написа:Човекът преди да ме прегледа беше почти убеден в диагнозата - поликистоза.

Най-добре си направи консултация и с друг аг, нещо не ми вдъхват много доверие доктори дето поставят диагноза без преглед и изследвания! Според мен един добър специалист не би си позволил дори да намекне за възможната диагноза без да е направил изследвания.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот amaZONka » Пет Апр 04, 2014 11:02 pm

Той след това ме прегледа. А заключение си направи от оплакванията ми и лицето, което не е в най - добрия си вид. И по скоро го чух като го казва на специализантката. Януари ходих при друг и ми каза, че нищо ми няма. Имам снимки, обясни и ми показа, но за съвсем сигурна диагноза ще изследвам и хормони.
Благодаря, Маня! Изследвания ще си направя за да се потвърди след като успеят да предизвикат цикъла ми с лекарства, но то се видя на видеозон. Използвам само гири от 3кг. и собственото си тегло :) Попитах за храна, но др. ми каза да си се храня нормално. Дано не ми се наложи да намаля въглехидратите, че тъкмо свикнах. По скоро бих се отказала от протеин, но не и въглехидрат. След като миналата седмица ядох синьо сирене и шоколад, от седмица съм плътно в зоната, с повече ядки само и не знам какво става, но и при мен се появи проблема с WC, като при повечето от вас. А преди ми беше мн. добре :doNotKnow: Не ходя до тоалетна с дни и освен това корема ми се подува ужасно, което за мен си е най - гадното от всичко. Изядох първата си вафла от минимум 3 месеца :) Беше доста тъпо и никак не и се насладих...следващият път, когато реша, че е време да си хапна нещо грешно, ще го направя грандиозно, с нещо наистина много вкусно. :notagree: Като ще е гарда да е рошава :)

Любима салата:
1 ч.ч. печени моркови (на фурна)
1 ч.ч. печено цвекло
58 гр. накъсано пилешко
6 маслини / тиквени семки
овкусявам с изцеден резен лимон

Закуска:
60 гр. извара + 1 ВП банан/ябълка + 1с.л. какао + 1 пакетче ванилия + прясно мляко
тази смес слагам в малка тавичка (купих си едни мн. сладки тавички мечета, за мини сладкиши) и поръсвам с овесени ядки . Пече се във фурна :)
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта