Дневникът на amaZONka

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот HippoDel » Пет Мар 14, 2014 5:07 pm

amaZONka написа:Маня...това е една от причините да мисля, че зоната не е подходящ режим... Не съм имала проблеми с цикъла, много малко пъти ми се е цепила устата а сега незараства, а постоянно е намазана с мед вкъщи, с балсам навън и пия шепа витамини от 2 месеца. Килограмите не притесняват толкова... Храня се предимно със зелените храни. Ям много зеленчуци и плодове и се старая да закусвам 1 блок овес 2-3 пъти седмично. За да настъпят такива големи видими и невидими проблеми ...значи нещо не е както трябва. Уж много полезния режим ...нито коса, нито нокти, нито кожа, нито цикъл. Не само, че нямат подобрение, но се влошиха рязко и изведнъж. За това и започнах да си прегрешавам. За себе си, естествено не мога да съм сигурна, но смятам, че проблема е в протеините. Ако бяха истински - супер! Но това пилешко не е пилешко, колбаса не е колбас, а за млечните да не говорим. Кравите ги претъпкват с хормони и после аз си ям "балансирано" с надеждата, че моите хормони ще вкарам в ред.. :stupid: Поздравления за резултатите! Знам колко е трудно да отслабваш и колко е приятно когато влизаш във форма и ти се вдига самочувствието, най - сладкото :)))

Амазонка, аз останах с впечатлението, че ти си си ги имала тези проблеми, преди Зоната. А от поста ти излиза, че проблемите с цикъла, лицето и цепенето на устата ти, са се появили след като си започнала Зоната, така ли? :doNotKnow: Ако те притеснява качеството на месото и млечните продукти, защо не си купиш чист протеин изолат и да приемаш само от него за ПБ? Все пак, не разбирам, като "прегрешаваш" с шоколад и соленки, това какво би ти помогнало да си подобриш здравословното състояние? :doNotKnow: Някак си ми звучиш доста объркана и необнадеждена, което е разбираемо, като се имат предвид проблемите ти, които описваш. Но като ядеш разни мазни и високо въглехидратни храни(макар и вкусни) и постоянно се оплакваш, нещата няма да се подобрят. Просто вземи някакво решение за себе си, посвети му се и го следвай. :peace1:
Иска ми се накак си да ти помогна, но не знам как. :hugs1:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на amaZONka

Зоната
 

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот amaZONka » Пет Мар 14, 2014 8:53 pm

Това със соленките беше инцидентно :lol: Но не мисля да си броя лешниците на всяко хранене, така да го кажа и да си позволявам и небалансирано до грам ядене. Протеини на прах, не съм сигурна, че е добър вариант и малко ме е страх да не си направя нещо. За момента мисля да намаля млечните продукти до хапване на извара и рядко от другите, да изключа пилешкото за известно време. Пък може и да направя няколко разтоварващи дни или седмица... Преди ядох предимно зеленчуци и плодове и се чувствах много добре, така че никак няма да ми е трудно :peace1: Вече тотално не знам какво да ям и какво да не ям. Имам чувството, че всичко е голяма реклама - суперхраните, режимите и т.н. Сетете се само вие през колко такива сте минали и както всички говорят и ни облъчват кое е правилно и полезно, след време се оказва, че изобщо не е било така.Няма да забравя и опита ми с д-р Дюкан...после с млечните продукти, сега тези протеини... Предлагам да си направим една ферма и да си гледаме ние животните и зеленчуците. Няма да ядем лииии стой и гледай! :))))
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот amaZONka » Пет Мар 14, 2014 9:40 pm

Купих си червени боровинки, но сушени и ги смесих с извара и овес. Сушени боровинки как си ги изчислявате? Предполагам, че две не са 1 блок :laugh: ,а си ги взех насипно. Като годжи берито ли ? По 30 гр :think2:
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот Маня » Пет Мар 14, 2014 9:58 pm

Като ги накиснеш във вода да поомекнат, мериш 1/4 чаша за 1 БВ. Някъде ще е около 2 супени лъжици сухи - на око. Нямам в шкафа в момента, иначе бих ти ги измерила. Но от практиката - горе-долу толкова.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот amaZONka » Пет Мар 14, 2014 10:41 pm

Киснеш ги за да омекнат? Ама те са много мекички моите :th: :) Благодаря! Ще ги включа в закуските :)
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот Маня » Пет Мар 14, 2014 10:46 pm

amaZONka написа:Киснеш ги за да омекнат? Ама те са много мекички моите :th: :) Благодаря! Ще ги включа в закуските :)
Просто ги хидратирам, защото сушените плодове е добре да се хидратират. И така ги меря по-точно, за да отговарят на блока - 1/4 чаша е за сурови боровинки в таблицата. А като няма пресни в момента - може и сушени, но хидратирани. А водичката или я добавям към сутрешния "бъркоч", или ако е повечко - просто си я изпивам.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот amaZONka » Пет Мар 14, 2014 11:36 pm

Имаш право. А и така ще се измиват ако са подслаждани :th: Не съм фен на сушените, но пък бяха на по добра цена от годжи бери и са препоръчителни за пикочните пътища, че и там какви беди имах преди време не искам да се сещам. Много ми е интересно как боравиш с подправките! :cheff: И това с джинджифила.. от дрогерия ли си купуваш билка или? Сигурно вече ставам за смях с тези въпроси, но майка ми е мед. работник и вкъщи съм учена все да е по възможност домашно и си вземаме домашно брани билки (цяло чудо е че пия витамини на капсули :lol: ) :) Никога не съм опитвала джинджифил, а сега все се говори за него, някаква мода :)
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот Маня » Пет Мар 14, 2014 11:44 pm

Купувам си корен, беля, смилам и смесвам с мед и прибирам в хладилника.
Купувам си и на прах от магазина, продава се заедно с канелата, кимиона, черния пипер и всички други подправки. И ползвам според случая. Този с меда засега си седи. Скоро в Лидл имаше тайландска акция, и от там си купих на прах. Леко е лютивичък, но пресния има и аромат на лимон. От корен, който винаги имам у дома, си рязвам резенче, взимам една канелена пръчка и ги заливам с гореща вода за чай.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот amaZONka » Пет Мар 14, 2014 11:52 pm

От къде ти идват такива идеи! Звучи супер, дано е и толкова вкусно :) Не знам защо си мислех, че ще има сладък вкус, но.. трябва да се пробва :)
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот Маня » Пет Мар 14, 2014 11:56 pm

Ползва се в малки количества, защото е силна подправка - като черния пипер, но не толкова люто, разбира се. Чудесна комбинация е с канела, карамфил, индийско орехче - особено в коледни сладки. Това са традиционни коледни подправки. И на печена тиква придават в комбинация супер вкус.
А пилешко филе с джинджифил (суров корен, не на прах) си е супер вкуснотия. Джниджифилът се бели, реже се на тънки лентички, както и чушка, тиквичка и лук. Леко се задушават в зехтин (може и олио за тия дето не обичат зехтин ;) ) и после се добавят филенцата пиле също нарязано на тънки ивички. Само трябва да се пресметнат блоковете. Май и чесън слагах, но трябва да си видя рецептата някъде, но аз просто когато готвя измислям в момента какво точно да добавя. Но ако се сетя имам ли я записана някъде, ще я преработя в блокове.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот amaZONka » Нед Мар 16, 2014 8:12 pm

Маня, купих си джинджифил :runfun: !! Влязох в малко магазинче за ядки и докато чакам, една дама си купи джинджифил и веднага се опулих :lol: Рвших да си купя 50 гр. да пробвам. Това, което ми дадоха прилича на сушен плод. Има най- странния, но адски готин вкус :wow: И наистина люти, но някак много приятно. Познай дали не изядох всички почти всички :lol: Това изчислява ли се някак?
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот Маня » Нед Мар 16, 2014 8:27 pm

amaZONka написа:Маня, купих си джинджифил :runfun: !! Влязох в малко магазинче за ядки и докато чакам, една дама си купи джинджифил и веднага се опулих :lol: Рвших да си купя 50 гр. да пробвам. Това, което ми дадоха прилича на сушен плод. Има най- странния, но адски готин вкус :wow: И наистина люти, но някак много приятно. Познай дали не изядох всички почти всички :lol: Това изчислява ли се някак?


50 г си е бая парче за схрустване в сурово състояние и е 1 БВ по данни от Nutrition Facts Аз в сурово състояние съм го приемала само по 1 ч.л. настърган и объркан с мед. А толкова, колкоти си изяла слагам когато готвя пиле с джинджифил. А когато е на прах добавян не повече от 1 ч.л. Но това все пак е подправка. Не знам какво биха казали по-просветените. :hm:

не знам в магазин за ядки дали не си си купила захаросан или сушен някакъв на парчета. Суровия корен изглежда ето така:

Изображение
Последна промяна Маня на Нед Мар 16, 2014 8:37 pm, променена общо 1 път
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот amaZONka » Нед Мар 16, 2014 8:34 pm

1 парче е 1 ВБ??? Аз съм изялза поне 15 :wow: :oh: :oh: :oh:
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот amaZONka » Нед Мар 16, 2014 9:46 pm

Прилича на сушен плод на кубчета. Мекичък е като..кайсия примерно не знам. Пък може и да е било от друга част на джинджифила, знам ли :doNotKnow: Беше странно и много вкусно, а аз не обичам сушени плодове. Знам че ги преработват и захаросват и за това и не си ги купувам. Ама тази седмица опитах годжи бери, купих си червени боровинки за да разнообразя малко менюто и .. Не съжалявам, въпреки че бая съм се оляла с 50 гр (което май е около 4 блока, ако вярно смятам - http://www.bb-team.org/hrani/id/227976_ ... nas-sushen)... :stupid: Карай...човещинка! :) Поне сега се надявам да науча как да го изчислявам и да прибавя тази полезна вкусотия. Взех си 2 блока бадеми, пропускам нощната закуска и утре правя тренировка ;) Да се надяваме, че прегрешенията през този уикенд няма да ми се отразят. И вчера се изложих, но обстоятелствата го наложиха. Беше екстремен ден и изпуснах обяда и следобедната закуска(добре, че имах ядки и боровинки)...тренирах, после гребах в нестабилна лодка и вълни...а бе беше екстремно :lol: Досещате се какво се случи на вечеря - пилешко шишче, салата от печен пипер с цедено кисело мляко и..бира + палачинка с шоколад. Днес докато се смеех ми текна кръв от двете страни на устата :wow: Май няма да успея да се самоизлекувам сама. Сега се намазах със зехтин :th:
Иначе днес си купих много секси рокля по мен и съм много доволна :yess: Добре ми стои, но до 2 месеца се надявам ..не... ЩЕ изглеждам още по -добре и вече проблемите с лицето и устата да са приключили. Търся си маратонки за бягане и засилвам спорта! :))
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот Маня » Нед Мар 16, 2014 9:54 pm

amaZONka написа:Прилича на сушен плод на кубчета.
Мда, купила си си сушен захаросан джинджифил. Линкът ти е към ананас. Ама всички тия продукти се обработват със захар. И после се сушат. - Този по BB-team e 12 г за 1 БВ, т.е. малко над 4 БВ и то със захар (червена зона). Не ти я препоръчвам тази вкуснотия в този вид.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот amaZONka » Нед Мар 16, 2014 10:12 pm

Опа - http://www.bb-team.org/hrani/id/775631_ ... -sas-zahar. Значи...ще търся суров. Би трябвало да има в Пикадили. Дано е също толкова вкусно :)
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта