Дневникът на amaZONka

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на amaZONka

Мнениеот amaZONka » Пет Яну 24, 2014 11:31 pm

Здравейте! :)
От седмица пазя режимът. Майка ми си купи книгата вдъхновена от Руслан Мъйнов и реших да хвърля 1 поглед. Този поглед траеше 5 часа :lol: След седмица умуване дали не е прекалено странно постоянно да изчислявам всичко, попаднах на този форум. И ето, че вече съм част от него. :) Писах в друга тема, че от както спазвам Зоната имам силно главоболие, всеки ден :refuse: , но не се отказвам! Сега малко повече за мен:
На 24 години, във физическо добро здраве съм ( като изключим нередовния цикъл) и от години се старая да се храня здравословно. Спортувам 3 пъти седмично аеробика. За съжаление, нямам много движение, тъй като работя в офис, на бюро. От тук дойдоха и няколко излишни килограма, които така и не успявам да сваля. Екипът ни е голям и постоянно има поводи за почерпки :shy:
Хранех се предимно със зеленчуци (без картофи), плодове, сирене, пилешко и риба като се глезех с бисквити и ядки следобед. Алкохол... веднъж седмично, цигари - също. Вода - 2л., кафе - максимум 2.
От както пазя режима се старая да тегля всичко и ако има разминаване, то е в някакви грамове и далеч не мисля, че е фатално. По изчисления, трябва да приемам 9 блока. Мерките ми са - ръст 158см, тегло - 47 кг. Не чувствам глад и по странното - не ми се яде шоколад! Алелуя! :smdance: Единственото, което си мисля е, че организма ми не е свикнал да приема толкова много протеин :think2:

Храненията ми са повечето пъти са 1-3-2-2-1 или 1-3-1-3-1
Ще напиша днешното си меню. :cook: Може би бъркам някъде :think2:

8ч.
кафе с мноко малко мляко и по 1/4 ч.л. мед
60 грама извара
100 ябълка
3 лешника

13ч.
60 гр. извара
90 гр. риба тон в собствен сос
220 гр. домат
105 гр. ябълка
9 лешника

След обяда обичам да пия кафенце, което подслаждам с лъжичка кафява захар.

16:45
400 гр. кисело мляко Елена 2%
6-7 лешника

20:30
2 ч.ч. печен пипер
110 гр. извара
6 маслини
100 гр. ябълка

12ч.
56 гр. извара
3 маслини
100 гр портокал

Пия 2 литра Вода, като половин литър изпивам щом се събудя. Преди ядене също пия по чаша вода.
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Дневникът на amaZONka

Зоната
 

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот gogo » Съб Яну 25, 2014 12:09 am

АмаЗонке,
Честит дневник. Напиши обаче блоковете в менюто си. Изварата и рибата тон как ги сметна? Един път пишеш 60 гр. извара, друг път - 56 гр. Доматът е 240 гр за 1ВБ.
Колко преди ядене пиеш водата? При тази физическа активност малко ми се виждат 9 блока, но не си дала всички данни за да може да се сметне.
Предполагам, че сте купили книгата на д-р Папазова за Зоната. Препоръчвам ти книгите на Сиърс, които можеш да намериш на сайта(рецептите му можеш да пропуснеш) - http://www.vzonata.com/thezone.pdf и http://www.vzonata.com/OvladiavanenaZonata.htm. Пиеш ли рибено масло?
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот Gazilot » Съб Яну 25, 2014 12:13 am

Здравей, амаЗОНке (хитро име) и добре дошла

13ч.
имаш 3/3/3, нали? по тая логика рибата тон абсурд да е за 1 блок 90 грама. В таблицата четем - риба тон, консерва в собствен сос - 28 гр. за блок... малко си пообъркала протеините, всъщност, не малко. Значи, така написано, имаш:
4БП/2БВ/3БМ... извара 60гр, риба тон 56гр, още един ВБ към домата и ябълката, с мазнините си ОК.

16:45
Кисело мляко два процента се приема без допълнителни мазнини. Но! С твоите килограми, за здраве ли прилагаш или за слабеене? Защото, ако е за здраве, си ок, но ако искаш да слабееш, трябва да си стриктна в пропорциите И на мазнините.

- тая извара ти варира доста в грамовете. Фиксирай си грамажа ( да, знам, че не е фатално, но ако искаш да изпиташ егекта на зоната и евентуално да спре да те боли глава, поне една седмица бъди точна до грам-два-три
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот Gazilot » Съб Яну 25, 2014 12:14 am

И-и-и-и Гогич, като мерлин си бърз :)
Докато напиша и....
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот amaZONka » Съб Яну 25, 2014 1:23 am

:dum: запомних, че риба тон е 42гр и за това реших да смеся 2 блока риба тон с 1 извара и да станат 3 блока. Четох, че мазнините повечето от вас ги приемат въпреки % масленост на млякото, но мога да ги премахна. Изварата е 1/4 ч.ч 250 мл.), така че не се замислям, дали е 56 или 60.
Това с грамовете... особено зеленчуците и плодовете.... ако не ви стигнат 10 грама домат, режете си 10 грама от нов цял ли? Не е ли малко странно? :think2: Умишлено го избягвам от страх да не ми писне и да го зарежа. Целта ми е и да отслабна също, но нямам много килограми, така че предполагам ще става много бавно.
Вода си пия почти постоянно, но 30 мин. преди ядене изпивам една чаша.

ръст 158 см
тегло 47 кг
х = 87,5
к = 73,5

физ. активност - старая се 3 пъти седмично да правя по 40-50 мин. аеробика
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот Gazilot » Съб Яну 25, 2014 4:17 am

С въглехидратите, заради големия грамаж, може да се правят компромиси, но с протеините - НЕ
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот gogo » Съб Яну 25, 2014 2:49 pm

amaZONka написа::dum: запомних, че риба тон е 42гр и за това реших да смеся 2 блока риба тон с 1 извара и да станат 3 блока. Четох, че мазнините повечето от вас ги приемат въпреки % масленост на млякото, но мога да ги премахна. Изварата е 1/4 ч.ч 250 мл.), така че не се замислям, дали е 56 или 60.
Това с грамовете... особено зеленчуците и плодовете.... ако не ви стигнат 10 грама домат, режете си 10 грама от нов цял ли? Не е ли малко странно? :think2: Умишлено го избягвам от страх да не ми писне и да го зарежа. Целта ми е и да отслабна също, но нямам много килограми, така че предполагам ще става много бавно.
Вода си пия почти постоянно, но 30 мин. преди ядене изпивам една чаша.

ръст 158 см
тегло 47 кг
х = 87,5
к = 73,5

физ. активност - старая се 3 пъти седмично да правя по 40-50 мин. аеробика


10 грама +,- на въглехидрат от зелените не е никакъв проблем. Правилно пиеш водата 30 мин. преди ядене. При тия килограми наистина едва ли можеш да очакваш бързо падане, но то и не ти трябва. По скоро ако си си правила някакви кръвни изследвания скоро, направи пак след 2-3 месеца и би трябвало да има подобрение в показателите.
По калкулатора от сайта ти излизат 9 блока, а от сайта на Сиърс http://zonediet.com/body-fat-calc - 11 блока.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот amaZONka » Съб Яну 25, 2014 10:10 pm

Много сте мили и отзивчиви! Благодаря! :applaus:
Първо започвам с хубавите новини. Днес ми е 7 ден в зоната и по - голямото постижение - сдържах се да не си хапна от любимите бисквити "Роден край", които признавам, много ме изкушаваха. :) Не се сдържах да не погледна какъв е резултата в цифри, защото усещах че коремчето се свива та... -1кг. ;) Отворих си тефтерчето с мерките и се сетих,че май не съм се мерила правилно както в последствие прочетох,( но това не оказва влияние на блоковете) но въпреки това имам - 2.5 см от коремчето :))) Записах си новите мерки, но този път се мерих прецизно:

тегло: 46
к = 67 см (този път метъра минава през пъпа както пише)
х = 87,5 см
Ура! :love:

И това не е всичко! :)) Изумена съм как мога да смесвам толкова различни храни и да не ми се подуе корема нито веднъж! Хора само заради това бих го спазва! Но въпросът с това главоболие много ме мъчи... Днес се опитах да наблюдавам и да открия причината и забелязах, че е малко след като се нахраня. Следобедната ми закуска беше 1 блок кисело мляко и пак ме заболя 15 минути след хранене :о т.е. не е от неточни грамажи. Попитах треньорката ми по аеробика и тя каза, че е възможно, когато организмът се чисти, но е около 2-3 дена, не цяла седмица!После прочетох това - http://www.vzonata.com/loshi-aikazanoidi/ и не съм много убедена, но май произвеждам повече добри айказаноиди :think2: Майка ми пък твърди, че организма ми сигурно имал нужда от глюкоза и съвсем се обърках :oh: Само при мен ли е така...?
Последна промяна amaZONka на Вто Яну 28, 2014 10:09 pm, променена общо 1 път
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот Crunk » Нед Яну 26, 2014 9:03 am

Здравей и добре дошла. На последните ти въпроси не мога да се изкажа компетентно. Според мен разликата ти от сутрешната закуска от 1 блок и обяда е много голяма 5 часа. Когато човек яде 1 блок той е за междинка и след около 2часа трябва да последва следващо хранене. Доколкото съм чел тук във форума и знам закуската е най-важна. Постарай се да е по-голяма примерно 3 блока. След това спокойно можеш да изчакаш 4,5 максимум 5 часа и да хапнеш междинка или обяд. Според мен структурата ще е по-добре така 3-2-1-2-1. Лек зонов ден. :)
Аватар
Crunk
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 9:55 am

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот amaZONka » Вто Яну 28, 2014 9:41 pm

Здравейте,

Благодаря за съвета. Сега закуската ми е от 2 блока, а вечерята от 3 я намалих на 2 т.е. 2-3-1-2-1. Не приемам мазнини с млякото, както ме посъветвахте и 3-ти ден вече нямам главоболието, което ме мъчеше. :smdance: Явно организмът ми се е чистил, каквото и да означава това :th: Тегля, винаги когато мога, но поради натоварените работни дни се налагаше на моменти да преценявам на око и да ми се бави обяда... Но се чувствам добре :)) Скоро мисля да се включа в рецептите. Много се притеснявам да се храня с нещо, което не съм си приготвила вкъщи и не съм видяла количествата и грамажите.... това е единственото неприятно. А в "Тропса" каква вкусна крем супа от броколи имаааа! Не ми излиза от главата :oh: Със супите май е най - сложно :think2:
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот amaZONka » Чет Яну 30, 2014 11:39 pm

Прегрешавам с мазнините! Понякога си хапвам 1-2 ядки повече (адски голяма слабост са ми).
Старая се протеините да са ми точно - тегля винаги, когато мога. Е...днес установих , че протеините са ми свършили и трябва да си купя в обедната от близкия магазин, в който изборът е ограничен. Спрях се на извара и консерва риба тон. Мерих на око, като си представях половинки и четвъртинки :oh: .
Въглехидрати - също си ги тегля, но често напасвам, така че да не се налага да изхвърлям малки парчета или пък да режа от нов за 10-20 грама.
Всеки ден е изпитание. Чудя се как може абсолютно всеки ден, всички около мен (30 човека), да консумират задължително сладкиши и ядки в големи количества и винаги си имат поводи да черпят :angry: :gunshot: :sad: Ходя със затворени очи и им се моля да се разкарат и да спрат да ме карат да си взема от изкушенията. Знам, че не е много учтиво, но не е инцидентно, а всеки ден и никога няма да успея да разкарам гадните мазнини. Всеки ден гледам снимки на момичета с хубави спортни тела, а като се сетя, че ме делят 3-4 килограма и все не мога да ги разкарам се побърквам! Преди година много се харесвах. От както работя е офис всичко рухна. Какво ли не пробвах - различни спортове -5-6 дена в седмицата, кардио, тежести, тичах, скачах и какво ли още не. Периоди само на салати и плодове, после пък месо, сирене, дни на мляко и ябълки , пропих много вода и сякаш нищо не дава резултат. Вече съм отчаяна, хора! Не може да е толкова трудно!!! :sad: Вече съм 13 ден в зоната. Преборих 1 седмица тежко целодневно главоболие, защото повярвах в Зоната и много се надявам този път да се получи. Не знам защо написах всичко това, но... май имах нужда. Надявам се следващият пост да споделя, че и аз съм разкарала излишните кг. :pray:
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот HippoDel » Пет Яну 31, 2014 12:41 pm

Мила Амазонке,
ти имаш нищожни килограми за сваляне, а те са най-упоритите. За целта трябва да си максимално стриктна и да хапваш само от зелената зона. Резултатите няма да закъснеят, но трябва да си търпелива. Ще успееш! Успех. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот amaZONka » Пет Яну 31, 2014 1:44 pm

Благодаря за подкрепата :hug: Със сладкото се справям, но тези ядки... Скоро и майка ми уж ще стартира и ако се случи, пък и да спазва... ще съм много горда! Тя е с много наднормено тегло и проблеми с дишането, белия дроб. Днес ми каза, че ако отслабне, дишането ще и се възстанови с 10% според докторите. Стискайте палци да имам по здрава мама! Постоянно и се карам, но не слуша! :dum:
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот gogo » Пет Яну 31, 2014 11:23 pm

Амазонке,
Спазвайте стриктно правилата на Зоната, пийте си рибеното масло и резултатите неминуемо ще дойдат. :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот amaZONka » Съб Фев 01, 2014 3:06 pm

Yes, Boss! ;) Добрата новина е, че майка ми се включва :smdance: :))) Днес е моят 14 ден :) Тъй като спортът тази седмица не ми спори и не съм ходила в залата, не съм се теглила. За сметка на това си имам сантиметър и резултатът от моето зонуване през изминалата седмица е :

дата корем ханш
25.01 67 87
01.02 66 86

:) Като тук не съм много сигурна дали се меря през съвсем същото място на ханша, но приемам, че имам напредък, защото е по стимулиращо :lol:

До тук:
закуска:
2ПБ - 112 гр извара +канела
2ВБ - 200 гр. ябълка
2МБ - 3 бадема + 3 лешника

обяд:
3ПБ - 84гр пилешко
3ВБ - 1 чаша ч. вино, 140 гр. домат, 1/2 средна краставица, 3 ч.ч. - маруля, оцет (него не го смятам) + 100 гр ябълка
3МБ - 7 големи маслини (бяха си много големи)

и планирам:
17 ч. - 1Б
56гр извара + 100гр ябълка + 6 фъстъка/3 бадема + канела (мнооого я обичам)

вечеря ....не знам още дали е по добре да е 1 блок а късната закуска... Ще излизам на клуб, така чеее..със сигурност ще има алкохол и се чудя дали да не изям едно яйце преди да изляза и да си нося ядки. Сега ще ме осъдите сигурно, но едва ли ще мина с 1-2 чаши вино (даже със сигурност...) . Моля ви, посъветвайте ме! :pray:

2- ри въпрос
Ядете ли овесени трици? Знам за овеса, но триците? Преработени ли са някак и добре ли е да си ги хапвам? Преди, всяка сутрин закусвах мляко с овесени трици + канела. Липсва ми любимата закуска :cook:
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Дневникът на amaZONka

Мнениеот amaZONka » Нед Фев 02, 2014 2:02 pm

Отложих излизането, така че :

Вечеря - 2Б
112 гр. извара - 2ВБ
200 мл. леща - 1ВБ
100 гр ябълка - - 1ВБ
12 бр. фъстък - 2БМ


късна закуска 1БМ
220 к. мляко + 3 бадема

Днес

закуска 9:30
112 извара + канела
6 бадема
200 гр. ябълка

обяд 13:15
84 гр. пиле
4 ч.ч. маруля + 120 гр. домат + 1/2 средна краставица + 200гр ябълка
9 маслини

закуска:

112 гр. извара + 100 гр. ябълка + 6 фъстъка


вечеря:
112 гр. извара
400 гр. леща или 200гр леща + 100 гр. ябълка
6 маслини

късна закуска:
220 кисело мляко + 6 фъстъка

Не са ли ми много ябълките? Знам, че не гледаме калории, но всички фитнес инструктори и диетолози препоръчват да не са повече от 2 на ден, а аз 2 на едно ядене ... Има ли по добра алтернатива на плодовете, без да е в космически количества? Спазвала съм доста препоръки и съм чела всякакви теории за здравословното хранене и въпреки, че се опитвам да се абстрахирам...още имам страхове, че нещо не правя правилно (след толкова провали последната година да задържа постоянно тегло).
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта