Дневникът на Красимир

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на Красимир

Мнениеот KGB » Пон Яну 20, 2014 8:02 pm

Здравейте, старейшини на зоната! Аз съм Красимир, от Свети Влас съм на 24 г. тежащ 84 кг.
От два дни и аз вървя по вашите стъпки, със амбиции да сваля 17 кг мазнини и да се чувствам здрав.
За зоната научих случайно, още през лятото на 2013г.от един приятел, но тогава правих нисковъглихидратен режим и реших зоната да я пробвам на по късен етап, с нисковъглихидратния режим на хранене свалих 20 кг., но пък отношението на стопени мазнини и мускулна маса беше 50:50, както и да е отказах се от този режим и си казах " идва зимата сега почивка от режимите на хранене, и ще си хапвам каквото ми е вкусно" е да ама за 4 месеца тези 20 кг., които бях свалил с нисковъглихидратната диета се завърнаха. И така бях си поставил цел, когато свършат празниците ( от 6 януари ) почвам ЗОНАТА, да ама си повтарях хайде от утре, хайде от утре и така времето си минава, а аз още не бях почнал ЗОНАТА.
Един слънчев ден през януари( а уж е зима ), някъде 14-17 отидох на очен преглед ( късоглед съм ) там ми потвърдиха диагнозата, но ми казаха, че трябва да си направя кръвни картина и изследвания за една бактерия на име токсикоплазмоза, и така, направих изследванията, и като ги видях ми стана лошо, теста за токсикоплазмозата беше отрицателен, т.е няма такава бактерия в мен, до тук добре, но пък показателите на черния дроб не бяха никак, ама никак добри.
Холестерол- 10.1 при максимално допустим 5.6
АЛАТ и АСАТ ( енцимите на черния дроб ) завишени двойно.
Почнах да ровя в чичо Гошо ( google ) каква може да е причината и като прочетох, какви болести са свързани с лошите показатели на черния дроб, почнах да лавирам с кръвното- ту ниско, ту високо, голяма паника и притеснение, какво толкова ми има и защо показателите са такива, все пак съм на 24г. не е нормално да имам такъв холестерол, отидох на ехограф и се оказа, че имам увеличен черен дроб и възпален панкреас, стресиращо за човек на моята възраст, че се случват такива неща в организма( до сега само бабите в семейството са се оплаквали от холестерол и панкреас ), но като злоупотребяваш с много храна и то мазничка и пикантна, така става, и така казаха ми да взимам хапчета за холестерола и такива за панкреаса, написаха ми рецепти, всичко, но реших да не ги купувам и за сега да не ги пия, и дойде просветлението, че от утре почвам ЗОНАТА т.е на 19 януари, и така вече 3-ти ден съм в зоната и се чувствам добре, от време на време само панкреаса ме пробожда, но ще мине, няма къде да иде.
След 2 седмици ще си направя нови изследвания за да видим какви ще са резултатите и ще споделя.

И стига вече мърморене,а да преминем към ЗОНАТА.

Полагат ми се 11 блока, разпределил съм ги по следния начин:
Закуска: 2 блока
Обяд: 3,5 блока
Следобедна закуска: 1 блок
Вечеря: 3 блока
Вечерна закуска: 1,5 блока
Тази сутрин за закуска си хапнах:
1 кофичка кисело мляко 400гр на баба 3,6% - 2ВБ+2ПБ и два ореха 2БМ
за обяд си хапнах 100 гр. пилешко филе на скара 3,5 ПБ + 200гр. ябълки 2ВБ+ 23 гр ръжен хляб бонус 1ВБ и 3 ореха 3БМ.
Следобедната ми закуска беше 2 белтъка - 1ПБ +23 гр ръжен хляб бонус 1 ВБ + 1 орех 1БМ.
За вечеря си хапнах 126гр. рибка- чернокоп 3БП + 200гр. ябълка 2БВ + 70гр. грейпфруд 0,5 ВБ + 200гр прясно зеле 0,5 ВБ и отново орехите са до мен 3 ореха 3БМ.
Сега мисля преди да си легна да хапна 140гр. грейпфруд 1ВБ + 50гр ябълка 0,5 ВБ + 2 белтъка / 3 яйца - 1,5 ПБ и орех и половина 1,5 БМ.
Не знам при вас дали е така, но аз лично много се наяждам и ми става много тежко след обяда и вечерята, дали това е нормално- не знам, надявам се вие да ми кажете ;) и така, да преминем към това, какво ми се полага за деня.
Ако някъде греша- помагайте, и пак да попитам- нормално ли е да ми става толкова тежко на обяда и вечерята?
Последна промяна KGB на Вто Яну 21, 2014 11:33 am, променена общо 2 пъти
KGB
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Яну 17, 2014 8:23 pm
Свети Влас

Дневникът на Красимир

Зоната
 

Re: Дневника на Красимир

Мнениеот Хриси » Пон Яну 20, 2014 8:49 pm

Здравей, Красимир.
Аз като един младши в Зоната, прекарал две седмици в подбор на подходящата храна мога да ти дам като съвет следното:
1. Киселото мляко не трябва да е 3,6%, а най-много с 2% масленост. Препоръчително е да 0,1% и тогава да добавиш мазнини под формата на ядки. За всички останали маслени млека по-добре не добавяй ядки;
2. Две яйца не са 1БП, а 2БП от лошия избор. Два белтъка само са 1 БП.;
3. Ядеш твърде много храни, които надуват и затова ти се струва, че се наяждаш много. Например: 200 гр. прясно зеле е много според мен като количество, както 200 грама ябълка наведнъж. Опитай да редуцираш с 50 гр. теглото на тези храни, за да не се надуваш; Салатите по принцип винаги надуват. Даже аз си правя салата маруля и краставица и добавям 220 гр. кисело мляко към тях и наистина ми става тежко на стомаха, но и по-бързо се огладнява.
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Дневника на Красимир

Мнениеот KGB » Пон Яну 20, 2014 9:12 pm

Здравей Хриси, радвам се, че се отзоваваш, печатна грешка е, аз по принцип не ям жълтъците и заради това си им казвам яйца, иначе да, само белтъците си хапвам, а млякото мисля да го премахна нацяло и да си действам само с извара, но ако прибегна към млякото вече ще знам, благодаря ти.
Поздрави !
KGB
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Яну 17, 2014 8:23 pm
Свети Влас

Re: Дневника на Красимир

Мнениеот Gazilot » Пон Яну 20, 2014 9:28 pm

Здравей и добре дошъл.
Добре си се ориентирал долу-горе. Малка забележка. Избегни това 0.5. Има продукти, които могат да избегнат тези половинки. Половинките са само за спешни случаи. Не е фатално, но не е и приемливо. Мога да обясня, но е дълго, в книгите на Барито го има. Изяж си трите блока пиле, не мисля, че с 16 грама разлика в пилето ще останеш ненаяден или преял. И друг важен аспект, касаещ и тежестта в тумбака - пиеш ли вода, и ако да - колко. Ако не, пий :)
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневника на Красимир

Мнениеот gogo » Пон Яну 20, 2014 10:45 pm

Красимире,
Здравей и от мен. Не се отказвай от киселото мляко. Това е една много добра и удобна следобедна или преди сън закуска. Изварата, трябва да е обезмаслена, около 0,5% масленост. Внимавай със суровите зеленчуци. Аз в началото си докарах проблеми със стомаха и от тогава гледам колкото се може повече от зеленчуците да ги ям приготвени на пара. Приемаш ли рибено масло? Успех.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневника на Красимир

Мнениеот Italiano » Пон Яну 20, 2014 11:41 pm

Краси, гле'й с'а (и Гази ти го е казал) - какви са тия половинки?!
Половинките от обяда и късната закуска си ги прибави към следобедната закуска.
Така става 2 - 3 - 2 - 3 - 1.
Аз бях така преди да вкарам една късна следобедна закуска в 18:30.

Друго - за да не се бъркаш с мазнините, а и за да приемаш полезни такива, не яж кисело мляко от 3.6% и 2 %.
Едно, че сметките са по-различни, и друго, че мазнините от киселото мляко не са полезни, както мазнините от ядките и маслините.
Така че яж обезмаслено кисело мляко и блоковете мазнини си ги набавяй от полезните такива.
Поне в началото.

Успех! :bigsm18:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневника на Красимир

Мнениеот KGB » Пон Яну 20, 2014 11:55 pm

Добре заварили на всички, благодаря за съветите утре ще ги коригирам тия половинки, а за млякото тези 0,1% много не ми вдъхват доверие, но ще пробвам, а що се отнася за водата, пия вода като ... като риба съм, по 6-7 литра, учудващо е за мен, тъй като преди, ако изпия един литър за целия ден е рекорд, а сега не мога да спра да пия вода, а и няма да ви казвам през колко минути ходя до тоалетната :wow:,

Gogo, днез четох твоя дневник и си поръчах рибеното масло на Now food, това което ти ползваш, явно ударих някаква яка промоция и крайната цена ми излезе 18,84лв с доставката :smdance:
KGB
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Яну 17, 2014 8:23 pm
Свети Влас

Re: Дневника на Красимир

Мнениеот Italiano » Вто Яну 21, 2014 12:10 am

Щом те кара на толкова вода и тоалетна (мен още ме е малко срам от колежките, колко често ходя), значи си на прав път.
За киселото мляко - на Верея 0,1% (със светлосиня опаковка) е най-добрият избор от обезмаслените. Другите нямат много вкус на кисело мляко.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневника на Красимир

Мнениеот KGB » Вто Яну 21, 2014 12:23 am

Italiano, как да го смятам това мляко на верея ? 220 гр за 1ВБ и 1ПБ?
KGB
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Яну 17, 2014 8:23 pm
Свети Влас

Re: Дневника на Красимир

Мнениеот Gazilot » Вто Яну 21, 2014 2:02 am

A -a-a-a Ити и на Култура е много хубаво 0.1%. Доста по-вкусно е от Вереята ( по моя вкус де ).
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневника на Красимир

Мнениеот Pipilota » Вто Яну 21, 2014 4:13 am

Красииии, добре дошъл и от мен :hug: Гледам, че ветераните са те поели в ръцете си, така че аз няма какво да кажа повече, освен да направя една малка забележка :laugh: - По принцип, всеки който си отваря дневник започва с малко предисловие- кой е, от къде е, как се е стигнало до тук, защо се е захванал със зоната, колко кила е и каква е целта му, какво го мъчи и т.н....тук сме като едно голпмо семейство, или като група на алкохолиците ако щеш, където всички си разказват малко от историите. Така че заповядай и ти на горещия стол и ни сподели малко за себе си... :bigsm21:
ако искаш го направи в нов пост, ако искаш си редактирай първия. Да имаш заглавна страница все пак..иначе си като книга без корица :laugh:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневника на Красимир

Мнениеот gogo » Вто Яну 21, 2014 7:05 am

Gazilot написа:A -a-a-a Ити и на Култура е много хубаво 0.1%. Доста по-вкусно е от Вереята ( по моя вкус де ).

Гази, тая Култура преди време беше влезла в едно изследване, че я блъскат с нещо различно от млякото. По памет май беше покрай истерията с палмовото масло. И аз в онова време имах залтане по Културата :laugh4: Имаше надпис, че е обогатена с калций. :wave:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневника на Красимир

Мнениеот KGB » Вто Яну 21, 2014 11:34 am

pipilota написа:. Така че заповядай и ти на горещия стол и ни сподели малко за себе си... :bigsm21:
ако искаш го направи в нов пост, ако искаш си редактирай първия. Да имаш заглавна страница все пак..иначе си като книга без корица :laugh:


Да, ще допълня някои неща в първия пост.

Поздрави!
KGB
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Яну 17, 2014 8:23 pm
Свети Влас

Re: Дневника на Красимир

Мнениеот nympheacea » Вто Яну 21, 2014 12:55 pm

Добре дошъл Краси
повече от приятно е да разбера, че още един индивид е открил верния път.
Каза, че след 2 седмици ще правиш изследвания, искам да те подготвя, да не очакваш много. Промените ще дойдат с месеци, защото е невъзможно нещо което сме рушили в продължение на години, да се възстанови за дни.
Забелязвам, че основно приемаш орехи. Някъде Пипи беше казала, че в големи количества не са много препоръчителни. Съветвам те да се ориентираш към по-голямо разнообразие - зехтин, бадеми и т.н.
Това, че пиеш много вода е ПРЕКРАСНО, означава, че гориш мазнини.
Очаквай от зоната вътрешното затлъстяване да изчезне последно, защото по принцип от там се почва да се трупа. Когато си освободиш "възглавничките" може да си сигурен, че панкреаса, далака и т.н ще започнат по-бързо възстановяване. По принцип всичко се подобрява, но поне аз предполагам, че интензивно възстановяване на пораженията в организма, започва чак след като се изчистят повечето задръствания и се овладее възпалението.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневника на Красимир

Мнениеот Italiano » Вто Яну 21, 2014 12:59 pm

Още един морски ... групата от южна централна започва сериозно да губи позиции.
Май няма вече Пловдив-Пазарджик да е столица на БГ Зоната.
:lol:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневника на Красимир

Мнениеот Karrita » Вто Яну 21, 2014 1:01 pm

Здравей Краси и поздравления за началото на зоНбирането ти :)!
Ние сме почти градски, някой ден може и да си направим зонова среща с хората от района.
Успех!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта